Gdy ktoś bliski staje się całkiem obcy

Przegląd

Książka o nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć sposób, by przetrwać w wariackim świecie, gdzie bliscy okazują się obcy, a obcy nagle stają się bardzo bliscy.

Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń. Em ma chłopaka, który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić opaskę z kocimi uszami i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna była przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to wystarczy, żeby ich przyjaźń przetrwała?

Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu. A, jeszcze Jamie, poważny starszy brat, dla którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą.

W książce „Całkiem obcy człowiek” autorka opisuje bohaterów z wielką delikatnością i empatią. Ani przez chwilę nie tracimy właściwej perspektywy, którą jest młodzieńcze zadziwienie dziwnym i często niesprawiedliwym światem, ale też nie jest to naiwna refleksja o dojrzewaniu i jego bólach. Styl sam w sobie jest jednocześnie poetycki i swobodny, autorka wplata rozdziały pisane w drugiej osobie, włączając w fabułę jeszcze jedną tajemniczą nastoletnią duszę.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 312 | Cena: 29,90 zł | ISBN 978-83-7966-030-8 | Data premiery: 15.02.2017 | Wiek 12+

Książka do kupienia w Ateneum: http://ateneum.net.pl/pozycja.php?id=227005

 


Wydawnictwo IUVI jest patronem konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kategorie: Literatura
Tagi: Ateneum, IUVI

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.