Romain Puértolas w Polsce!

Przegląd

Romain Puértolas w Polsce!


Romain Puértolas, autor wyjątkowych powieści Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea i O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla, będzie gościł, w Polsce w dniach 27-31 października. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie i Krakowie.

image001Romain Puértolas

Urodził się w Montpellier w 1975 roku. W dzieciństwie pragnął zostać fryzjerem-trębaczem, los jednak zadecydował inaczej. Nosiło go między Francją, Hiszpanią i Anglią, kolejno był didżejem turntablistą, kompozytorem-wykonawcą, nauczycielem języków obcych, tłumaczem, stewardem, magikiem, na koniec spróbował szczęścia w rozcinaniu pań w austriackim cyrku.

Rozgłos zyskał swoją debiutancką powieścią Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea, która ukazała się w 36 krajach, otrzymała Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a, a obecnie trwają prace nad jej ekranizacją. Sławę zawdzięcza także swojej oryginalnej metodzie pisania przy użyciu telefonu komórkowego i własnych ubrań.

image003O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla

Pełna uroku, najniezwyklejsza opowieść o najzwyklejszej kobiecie na ziemi, a zarazem poruszająca lekcja miłości.

Dla Providence Dupuis, życie jest trochę jak majonez: im więcej energii wkładasz w jego kręcenie, tym większa szansa, że będzie udany. Gdy młoda, ładna listonoszka z Paryża wybiera się do Afryki, by przywieźć stamtąd małą dziewczynkę, którą kocha, jak nikogo innego na świecie, nagle budzi się pewien islandzki wulkan, paraliżując ruch powietrzny w całej Europie. Providence z lotniska trafia do klasztoru tybetańskiego i tak zaczyna się dla niej najbardziej ekscytująca i niesłychana z możliwych podróży. Miłość uskrzydla. Czy jesteś gotowy do lotu?

Powiew świeżego powietrza, który miesza ze sobą fantazję, marzenie i dużo miłości”.

Yves Calvi

niezwykła podróż fakira kóry utknął w szafie ikeaNiezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea

Komiczna, ujmująca i zwariowana opowieść!

Urzekający debiut komediowy: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA. Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie.

Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym z Kandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win.

Debiut literacki wywołujący salwy śmiechu. Tak zwariowany jak jego tytuł”.

Candis Magazine

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.