Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” na Międzynarodowych Targach Książki w Pekinie

Przegląd

premiera

W dniach 24–28 sierpnia 2016 w Pekinie odbyły się Międzynarodowe Targi Książki. To największa tego typu impreza w Azji. Goście targów mieli okazję zapoznać się z ofertą Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, prezentowaną przez przedstawicieli wydawnictwa w ramach stoiska polskiego Instytutu Książki.

bobik_liczypieski

Największe zainteresowanie budziły bogato ilustrowane książki dla dzieci oraz ich nowatorskie formaty. Podczas targów odbyły się również uroczyste premiery chińskich wydań książek Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”: „Liczypieski” i „Ja, Bobik” Ewy Kozyry-Pawlak, „Chodzi o to, czy wiesz co to” Agnieszki Antoniewicz (ilustracje) i Marcina Brykczyńskiego (teksty) oraz „Co się zdarzyło w piórniku” Izabeli Mikrut (teksty) i Marty Kurczewskiej (ilustracje).

stoisko nk1

Dotychczas chińscy wydawcy nabyli dwadzieścia jeden licencji na tytuły Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, a kolejne oferty są negocjowane. Pekińskie Targi Książki to wielki sukces dla wydawnictwa i potwierdzenie, że polscy ilustratorzy i autorzy podbijają rynki azjatyckie.

stoisko nk2      stoisko nk3

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.