Polish Impact: Ha!wangarda Festlab 2016 w Nowym Jorku

Przegląd

polish_impact_ha_wangarda_festlab_2016_cover760

Dzisiaj w Nowym Jorku rusza Polish Impact czyli festiwal Ha!wangarda. Amerykańskiej publiczności zostanie zaprezentowane wszystko, co najlepsze w szeroko pojętych współczesnych, awangardowych, eksperymentalnych praktykach pisania w Polsce.

Celem uczestników Ha!wangarda jest opowiedzieć Polskę współczesną przez spektrum praktyk: począwszy od liberatury, książek artystycznych, przez e-literaturę, demoscenę, fejsbukowe gry, czy dank memes.

Kuratorzy wydarzenia związani z krakowską Korporacją Ha!art skupią się na zjawiskach afirmujących lokalność, programowo nie będących kopią zjawisk uniwersalnych, lecz które właśnie przez tę lokalność mogą zainteresować zagraniczną publiczność.

Obok Zenona Fajfera, Łukasza Podgórniego, Katarzyny Bazarnik, Piotra Mareckiego i Kaji Puto, gośćmi festiwalu będą również znani twórcy amerykańscy, mający silne związki z polską sceną pisarstwa eksperymentalnego: Nick Montfort, Michael Joyce, Carolyn Guyer i Steven Zultanski. Ha!wangarda pt. Polish Impact odbędzie się w modnych miejscach na Manhattanie oraz Brooklynie. W programie wystawa najbardziej nietypowych książek, warsztaty, prezentacje, szalone performanse z użyciem mediów cyfrowych, a nawet… tradycyjne czytanie poezji.

Główną częscią Ha!wangardy będzie wystawa w galerii CENTRAL BOOKING  na Manhattanie, od 22.09 do 2.10.2016. Wystawa liberatury, book artu i e-litu w galerii Central Booking na Manhattanie.
hawangarda_festlab_2016

Program festiwalu  tutaj.

za ha.art.pl

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.