Neutralność internetu zwyciężyła w UE?

Neutralność internetu zwyciężyła w UE?

Przegląd

W ubiegłym roku teoretycznie przyjęto prawo gwarantujące obywatelom UE „otwarty internet”. Jednak dopiero teraz wydano dokument, który pozwala wierzyć, że internet w Unii będzie jako tako neutralny. Strona społeczna się cieszy, a przynajmniej jeden operator już wyraża wątpliwości.

Wytyczne dotyczące neutralności internetu w UE zostały wydane przez BEREC – unijnego „superregulatora” zrzeszającego regulatorów narodowych takich jak polski UKE. Jest to bardzo ważne wydarzenie i trzeba wspomnieć, że wytyczne cieszą osoby zainteresowane szerzej pojętą „otwartością internetu”. 

(…)

Wczoraj unijny superregulator – BEREC – wydał dokument z wytycznymi na temat neutralności sieci w UE. Zamieszczamy ten dokument w całości pod tym tekstem. Wydanie tych wytycznych jest następstwem tego, że w ubiegłym roku Parlament Europejski przyjął pakiet przepisów gwarantujących m.in. „otwarty internet. Choć samo przyjęcie przepisów uważano za przełomowe to Parlament tak naprawdę uniknął podejmowania decyzji w kwestiach kluczowych dla neutralności. Te decyzje miały być pozostawione regulatorom ds. telekomunikacji

Czytaj całość: Dziennik Internautów

 

za: Dziennik Internautów

Kategorie: Prawo, Prawo gospodarcze
Tagi: Internet, UE

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.