Kolorowej edukacji ciąg dalszy

Przegląd

kolorowanka-ptaki-polski_0Jednym z głównych celów Wydawnictwa RM jest edukacja najmłodszych. W pierwszej połowie 2016 roku ukazały się trzy książki z serii ,,KOLOROWA EDUKACJA”, która uczy jak za pomocą koła, kwadratu oraz trójkąta można narysować dosłownie wszystko. Koniec lata to czas kolejnej premiery z tej serii. Tym razem zabierzemy dzieci w podróż ornitologiczną. Za pośrednictwem książeczki-kolorowanki zaprezentujemy najmłodszym najważniejsze ptaki Polski. Zdradzimy ich sekrety i podpowiemy, gdzie można je spotkać. A to wszystko w trakcie świetnej zabawy: kolorowania i naklejania! Dzięki nowej pozycji Wydawnictwa RM dzieci bez trudu nauczą się rozpoznawać ptaki i zaskoczą swoją wiedzą niejednego dorosłego.

,,KOLOROWA EDUKACJA. PTAKI POLSKI” to książeczka napisana przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Książeczka złożona jest przejrzyście i czytelnie dla każdego malucha. Każda ze stron poświęcona jest innemu gatunkowi ptaków, a zawarte o nich informacje przedstawione są w formie ciekawych opowiastek. Do publikacji dołączone są również naklejki, które podpowiadają dziecku jakie kredki przygotować, by pokolorować danego ptaszka w barwach natury. Możliwość samodzielnego ubarwienia przedstawionych zwierząt stworzona przez autorów książeczki ma na celu rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci.

Wydawnictwo RM planuje rozwijanie serii ,,KOLOROWA EDUKACJA” Na jesieni ukażą się kolejne książeczki-kolorowanki poświęcone: roślinom Polski, zwierzętom Polski oraz krajom świata. Dzięki nowej serii Wydawnictwa RM dzieci dowiedzą się wiele o Polsce i o świecie, rozwiną spostrzegawczość oraz koncentrację, a ponadto zdobędą umiejętność samodzielnej pracy. Cena jednego egzemplarza wynosi 14,90 zł.

Patronat medialny nad publikacją sprawuje TVP ABC, miesięcznik ekspercki M jak Mama oraz portale internetowe, Miasto Dzieci oraz Dziecko w Warszawie 

 

Kategorie: Edukacja
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.