Hackathon danych publicznych w Bibliotece Narodowej

Hackathon danych publicznych w Bibliotece Narodowej

Przegląd

W niedzielę 25 września zakończył się w Bibliotece Narodowej Hackathon danych publicznych – pierwszy w Polsce maraton programowania zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji (MC). O pulę nagród, wynoszącą łącznie 50 tys. złotych, walczyło przez dwa dni prawie 100 zawodników w 17 zespołach. Zadaniem było wykorzystanie udostępnionych przez urzędy i ministerstwa danych publicznych do stworzenia aplikacji użytecznej dla zwykłego obywatela. Biblioteka Narodowa była partnerem wydarzenia.

Wśród udostępnionych uczestnikom Hackathonu danych publicznych były m.in. dane z katalogu Biblioteki Narodowej – dostępne w portalu data.bn.org.pl

Hackathon danych publicznych to jeden z elementów procesu otwierania danych, koordynowanego przez MC. W ubiegłym tygodniu rząd przyjął Program otwierania danych publicznych, którego celem jest uwolnienie potencjału danych publicznych i zwiększenie ich wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych: środowiska biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, a także samą administrację.

 

za Biblioteka Narodowa

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Hackathon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.