FESTIWAL FABUŁY 2016

FESTIWAL FABUŁY 2016

Przegląd

Festiwal Fabuły ma na celu pokazać ważne i reprezentatywne zjawiska szeroko rozumianej prozy – nie tylko tej traktowanej zazwyczaj jako wysoko artystyczna, ale też eseju, biografii, reportażu, gatunków popularnych.

Festiwal to przegląd kluczowych zjawisk literackich ostatniego czasu, który pozwala zobaczyć ważne wydarzenia współczesności nie tylko za pomocą języka szybkich newsów czy krótkich postów.

Impreza skierowana jest do szerokiej publiczności, o czym przekonała już jej pierwsza niezwykle udana edycja festiwalu. Szczególne zaproszenie adresowane jest do młodzieży – studentów, licealistów, gimnazjalistów (lekcje żywej literatury w szkołach, warsztaty na UAM) oraz do dzieci (warsztaty literacko-plastyczne).

W pierwszej połowie 2016 roku odbyła się festiwalowa „przedakcja”, w trakcie której odbyły się: spotkania z Włodzimierzem Kowalewskim, Ziemowitem Szczerkiem i Kristiną Sabaliauskaitė; warsztaty fabuły i stylu, które prowadził Filip Modrzejewski ; oraz ogłoszony został konkurs na opowiadanie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Fabuły 15 października 2016.

Centrum Kultury Zamek zaprasza do Poznania w dniach 11-15 października 2016

 

PROGRAM TUTAJ

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.