Dzisiaj rozpoczyna się 23. Forum Wydawców we Lwowie

Dzisiaj rozpoczyna się 23. Forum Wydawców we Lwowie

Przegląd

Od dziś do 18 września 2016, już po raz 23, odbywa się Forum Wydawców we Lwowie – jedna z najważniejszych imprez targowych rynku książki na Ukrainie.   Prezentują się na niej wszyscy ukraińscy wydawcy, a na towarzyszący targom festiwal literacki przyjeżdżają do Lwowa pisarze, dziennikarze i literaci z wielu krajów.

Przez cztery wrześniowe dni we lwowskich teatrach, księgarniach i kawiarniach toczą się literackie dyskusje między zawsze dopisującą publicznością a międzynarodowymi gośćmi festiwalu. Stałym punktem programu stały się już wieczory autorskie z udziałem pisarzy z Niemiec, Austrii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy oraz Polski.

Instytut Książki jest uczestnikiem Forum Wydawców we Lwowie od roku 2004. Stałym tematem naszej prezentacji są nowości wydawnicze, literatura dla dzieci i młodzieży oraz Program Translatorski ©POLAND, dofinansowujący przekłady polskiej literatury na języki obce. Jednymi z najczęstszych beneficjentów tego programu są właśnie wydawcy z Ukrainy.

Na zaproszenie Instytutu Książki do Lwowa przyjedzie w tym roku Wojciech Kudyba, autor książki „Nazywam się Majdan” wydanej w 2015 roku przez wydawnictwo Więź. Pozostali polscy goście festiwalu to m.in. Jarosław Mikołajewski, Maciej Robert, Sławomir Shuty, Joanna Lech, Witold Szabłowski, Janusz Leon Wiśniewski, Ziemowit Szczerek.

Jednym z najważniejszych punktów programu tegorocznego Forum Wydawców jest festiwal „Miasto Lema”, odbywający się z okazji rocznicy 95. urodzin Stanisława Lema.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Literatury we Lwowie znajduje się na stronie Forum Wydawców: http://bookforum.ua/en/events

 

za Instytut Książki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.