Dzisiaj rozpoczyna się 23. Forum Wydawców we Lwowie

Dzisiaj rozpoczyna się 23. Forum Wydawców we Lwowie

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Od dziś do 18 września 2016, już po raz 23, odbywa się Forum Wydawców we Lwowie – jedna z najważniejszych imprez targowych rynku książki na Ukrainie.   Prezentują się na niej wszyscy ukraińscy wydawcy, a na towarzyszący targom festiwal literacki przyjeżdżają do Lwowa pisarze, dziennikarze i literaci z wielu krajów.

Przez cztery wrześniowe dni we lwowskich teatrach, księgarniach i kawiarniach toczą się literackie dyskusje między zawsze dopisującą publicznością a międzynarodowymi gośćmi festiwalu. Stałym punktem programu stały się już wieczory autorskie z udziałem pisarzy z Niemiec, Austrii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy oraz Polski.

Instytut Książki jest uczestnikiem Forum Wydawców we Lwowie od roku 2004. Stałym tematem naszej prezentacji są nowości wydawnicze, literatura dla dzieci i młodzieży oraz Program Translatorski ©POLAND, dofinansowujący przekłady polskiej literatury na języki obce. Jednymi z najczęstszych beneficjentów tego programu są właśnie wydawcy z Ukrainy.

Na zaproszenie Instytutu Książki do Lwowa przyjedzie w tym roku Wojciech Kudyba, autor książki „Nazywam się Majdan” wydanej w 2015 roku przez wydawnictwo Więź. Pozostali polscy goście festiwalu to m.in. Jarosław Mikołajewski, Maciej Robert, Sławomir Shuty, Joanna Lech, Witold Szabłowski, Janusz Leon Wiśniewski, Ziemowit Szczerek.

Jednym z najważniejszych punktów programu tegorocznego Forum Wydawców jest festiwal „Miasto Lema”, odbywający się z okazji rocznicy 95. urodzin Stanisława Lema.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Literatury we Lwowie znajduje się na stronie Forum Wydawców: http://bookforum.ua/en/events

 

za Instytut Książki

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.