Od dziś Poznań staje się stolicą kryminału

Od dziś Poznań staje się stolicą kryminału

Przegląd

Rozpoczyna się druga edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. W stolicy Wielkopolski będzie można nie tylko spotkać autorów swoich ulubionych kryminałów, ale też samemu spróbować napisać własny. Przez wybrane motywy przewodnie gości Festiwalu prowadzić będzie  25 dziennikarzy śledczych i pisarzy, wśród których obok mistrzów pióra znajdą się także wschodzące gwiazdy, m.in.: Elżbieta Cherezińska, Marek Krajewski, Vincenty Severski, Cezary Harasimowic, Katarzyna Bonda, Marcin Wroński, Remigiusz Mróz, Piotr Pytlakowski, Krzysztof M. Kaźmierczak.

Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć sprzęt policyjny, zaznajomić się z technikami fałszowania dzieł sztuki. Nie zabraknie też wykładów i dyskusji.

„Po fantastycznej pierwszej edycji kolejna odsłona Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda zapowiada się równie ciekawie – mówi Małgorzata Sikorska, rzecznik prasowy festiwalu. – Chcemy zebrać pod jednym dachem miłośników kryminału, jego twórców oraz wydawców. Zapraszamy na spotkania z pisarzami, ale też naukowcami i specjalistami, którzy na co dzień rozwiązują zagadki z niedalekiej i z bardzo odległej przeszłości. Obok głównego, kryminalnego nurtu, wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla dorosłych i dla dzieci – dodaje.

Podobnie jak w zeszłym roku w mieście działać będą również Stacje Sensacje, a więc miejsca i instytucje, które zdecydowały się dołączyć ze swoim dedykowanym programem do głównego nurtu festiwalowych wydarzeń. W ten sposób miłośnicy kryminalnych zagadek będą mogli odwiedzić Muzeum Archeologiczne czy Rezerwat Archeologiczny Genius loci, a także mniej oczywiste adresy, jak Instytut Zachodni, siedzibę Teatru MplusM czy Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej.” – czytamy na stronie kultura.poznan.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe przygotowane przez Fundację GRANDA jest bezpłatny. Na wybrane warsztaty dla dorosłych i dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy lub wejściówki. Wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

Główne wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni Nowej Gazowni. Współorganizatorem GRANDY jest Miasto Poznań.

Granda Festiwal Ksryminału

PROGRAM FESTIWALU TUTAJ

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.