Wydawnictwo Wilga – nowości dla dzieci w lipcu

Przegląd

M. A. Maar K. L. Armstrong
Kroniki Blackwell t. II
Kruki Odyna
Przekład: Maciej Franaszek
Premiera 20/07/2016
Wiek  9+

 Kruki Odyna

Siedmioro dzieci, Młot Thora i zastęp Walkirii – jedyni, którzy przeciwstawią się zniszczeniu świata.
Kiedy trzynastoletni Matt Thorsen, Fen i Laurie Brekke – współcześni potomkowie Thora i Lokiego – odkrywają, że ich przeznaczeniem jest wziąć udział w bitwie przeciwko apokalipsie, sądzą, że wiedzą co ich czeka. Muszą zebrać innych potomków bogów, pokonać gigantycznego węża i ocalić świat. Żaden problem – prawda?
Wcale nie! Ich przyjaciel Baldwin zostaje uwięziony a Matt, Fen i Laurie muszą zstąpić do podziemnego Świata, aby go uwolnić. To tutaj muszą odzyskać Młot Thora i ocalić ludzkość. O ile przetrwają morderczą wędrówkę i zdołają stawić czoła przerażającym potworom.

Laura Wood
Poppy Pym i klątwa faraona
Przekład: Roman Higersberger
Premiera 20/07/2016
Wiek  9+

Poppy Pym i klątwa faraona

Poznajcie nową koleżankę – oto Poppy Pym!
Książka zwyciężyła w konkursie Montegrappa Prize for New Children’s Writing.
Poppy Pym dorastała w cyrku, jedząc na śniadanie watę cukrową i ucząc się poskramiania lwów W końcu jej cyrkowa rodzina zadecydowała, że potrzeba jej bardziej tradycyjnej edukacji i wysłała ją do szkoły z internatem. Z początku Poppy ma problem z przystosowaniem się do życia w St Smithen’s,  które znacznie różni się od cyrku. Ale kiedy w szkole pojawia się staroegipski rubin i zaczynają się dziać niebezpieczne rzeczy, Poppy musi wziąć sprawy w swoje ręce i ocalić nowy dom oraz rozwiązać tajemnicę klątwy faraona!

Akademia przedszkolaków
Poznajemy kształty i liczby. Część 1
Poznajemy kształty i liczby. Część 2
Poznajemy litery. Część 1
Poznajemy litery. Część 2
Premiera 06/07/2016
Wiek  5+

  Poznajemy kształty i liczby
Seria przygotowująca dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia.
W zeszytach zebrane zostały ćwiczenia, które są doskonałym przygotowaniem do nauki czytania, pisania i liczenia w szkole. Wykonując samodzielnie zadania, dziecko rysuje i pisze po śladach na płaszczyźnie i w liniaturze, wyszukuje, dobiera, łączy, zakreśla, rozwiązuje zagadki i nakleja, ćwiczy sprawność ręki, pamięć wzrokową i spostrzegawczość, przyzwyczaja się do skupiania uwagi na wykonywanym zadaniu.

Małgorzata Ciszewska
Elementarz. Czytam sama. Czytam sam.
Ilustracje: Małgorzata Detner
Premiera 06/07/2016
Wiek  4+

  Elementarz. Czytam sama. Czytam sam
Elementarz – czyli, co każdy przedszkolak mieć powinien
Elementarz to najważniejsza książka w życiu każdego przedszkolaka. Pomaga poznawać litery alfabetu, towarzyszy w pierwszych próbach nauki czytania. Oswaja dziecko z pierwszymi tekstami, których poziom trudności stopniowo wzrasta. Barwne i ciekawe ilustracje umilają czas nauki i sprawiają, że Elementarz stanie się prawdziwym przyjacielem dziecka.

Karty malucha:
1 2 3
ABC
Angielskie słówka
Tabliczka mnożenia
Premiera 06/07/2016
Wiek  3+

1 2 3 abc  
Karty, które zawsze można mieć ze sobą.
Karty edukacyjne dla młodszych dzieci, które pomagają w nauce liczenia, tabliczki mnożenia, poznawania liter oraz pierwszych angielskich słówek. W każdym pudełeczku znajduje się 40 obustronnych, kolorowych kart. Całość przewiązana jest sznureczkiem, dzięki któremu karty można mieć zawsze ze sobą.
Doskonała pomoc edukacyjna dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Zabawy w liczenie. Mnożenie i tabliczka mnożenia
Premiera 06/07/2016
Wiek  6+

Zabawy w liczenie. Mnożenie i tabliczka mnożenia  
Mnożenie nie jest trudne.
Książka, która w przyjemny sposób pozwoli dziecku zapoznać się z nieco trudniejszymi zadaniami matematycznymi o otworzy przed nim tajniki mnożenia. Doskonała pomoc dydaktyczna dla rodziców i nauczycieli.

Słowniczek obrazkowy polsko-angielski
Premiera 06/07/2016
Wiek  5+

  Słowniczek obrazkowy polsko-angielski
Słowa i obrazki – to najlepsze połączenie do nauki języka!
Słownik obrazkowy polsko-angielski jest doskonałym wsparciem w nauce języka angielskiego dla dzieci. Odpowiednio zilustrowane pojęcia lepiej zapadają w pamięć i sprawią, że nauka słówek jest przyjemniejsza.

Czarno na białym. Zeszyt ćwiczeń
Mój kolorowy zeszyt zabaw
Premiera 06/07/2016
Wiek  5+

Czarno na białym. Zeszyt ćwiczeń  
Moc świetnej zabawy ukrytej w dwóch zeszytach.
Interaktywne i kreatywne książki dla dzieci i ich rodziców do wspólnego działania. W środku ponad 70 rozmaitych zadań: malowanie, składanie papieru, wycinanie, gry i zabawy. Także zadania oparte na czarno-białym kontraście. Wystarczy wziąć do ręki kolorowe kredki i powstaną niesamowite prace. Czasami trzeba będzie też coś wyciąć. A wszystko to można ozdobić niezwykłymi naklejkami. Z tą książką nie można się nudzić!

Kolorowy relaks dla dzieci
Zentangle. Sztuka ozdabiania dla dzieci
Premiera 06/07/2016
Wiek  5+

  Kolorowy relaks dla dzieci
Zupełnie nowa odsłona kolorowanek!
Oto książki, które pokażą dzieciom jak opanować do perfekcji sztukę ozdabiania, kolorowania oraz tworzenia wzorów. Bajkowe zwierzęta, motywy natury oraz przedmioty, które nas otaczają, tylko czekają aż dziecko uruchomi swoją wyobraźnię i nieograniczone pokłady kreatywności!

Katarzyna Marciniak
Alfabet wśród zwierząt
Premiera 06/07/2016
Wiek  4+

Alfabet wśród zwierząt  
Wesołe wierszyki o zwierzętach z wykorzystaniem całego polskiego alfabetu!
Wierszyki, które poprzez zabawę językiem uczą dzieci nowych wyrażeń, zwrotów językowych, dykcji oraz ortografii. Przepiękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej dopełniają dzieła.

Uczę się liter ABC
Uczę się liczyć. Tabliczka mnożenia
Premiera 06/07/2016
Wiek  5+

Uczę się liter ABC  
Interaktywne książki do nauki liter i liczb ze zmywalnym flamastrem.
Oto gratka dla tych, którzy cenią naukę w atrakcyjnej formie. Interaktywne książki edukacyjne z dołączonym zmywalnym flamastrem, to świetna pomoc w nauce liter oraz liczb. Praktyczna oprawa spirali umożliwia łatwe przewracanie kartek. Idealna pomoc edukacyjna dla rodziców i nauczycieli.

Tagi: Foksal, Wilga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.