Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom II Na krwawym szlaku

Przegląd

Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom II Na krwawym szlaku

Na Krwawym Szlaku” – to druga część powieści (trylogii) Adama Jana Czarskiego pt: – „SZERSZENIE”, czyli – „W Piekle odsieczy Wiedeńskiej” . Pierwszy tom tej rycerskiej powieści pt: – „ Odsiecz ” kończy się opisem wielkiego zwycięstwa wojsk chrześcijańskich dowodzonych przez polskiego Króla Jana III Sobieskiego nad wojskami tureckiej Porty pod Wiedniem w dniu 12 września 1683 roku. Ocaleniem obleganego od dwóch miesięcy miasta i tryumfalną wizytą w uratowanej stolicy cesarstwa Króla Jana i jego sztabu oraz wielu wysokich przedstawicieli zwycięskich wojsk. Jest to ukoronowanie pierwszej części wielkiej kampanii wojennej , która trwała aż do 24 grudnia tegoż roku.

szerszenie_czyli_w_piekle_odsieczy_wiedenskiej_tom_i_odsiecz_large

Tom drugi powieści Szerszenie” – pt. „ Na Krwawym Szlaku” obejmuje zdarzenia po bitwie wiedeńskiej, jak – spotkanie Króla Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I, ochronę i transport wielkiej zdobyczy, los zabitych i rannych uczestników bitwy. Następnie wyzwoleńczy marsz armii sprzymierzonych przez Słowację i Węgry. Skomplikowane intrygi, zdrady, porwania i krwawe dramaty w gronie głównych bohaterów. Jest tu także szczegółowa relacja z przebiegu dwóch bitew pod Parkanami. Pierwsza okazała się tragiczna dla wojsk polskich. Zginęło w niej wielu rycerzy, a Król Sobieski znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. Druga bitwa – zwycięska, była znacznie większa niż pod Wiedniem i zakończyła się sromotną klęską wojsk tureckich. Swoim zasięgiem objęła przekroczenie Dunaju, zdobycie twierdzy i miasta Esterghom. I kontynuację marszu wyzwoleńczego, staczanie nowych bitew i zdobywanie tureckich twierdz.

Książka w formie elektronicznej dostępna na ebooki123.pl

Wszystkie książki w formie drukowanej wydawnictwa Psychoskok dostępne są w księgarni wydawnictwa tylkorelaks.pl, oferta ebooków wydawnictwa dostępna na ebooki123.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.