Bestsellerowe powieści dla wielbicieli serialu „Wspaniałe stulecie” tureckiej pisarki Solmaz Kâmuran!

Przegląd

Kosem

 

Kösem. Matka sułtanów

Bestsellerowa turecka pisarka Solmaz Kâmuran przedstawia tragiczną opowieść o pięknej sułtance Kösem, jej przemianie z niewinnej, młodej dziewczyny w jedną z najbardziej potężnych i wpływowych kobiet imperium osmańskiego.

Młodziutka Greczynka Anastazja, uprowadzona przez piratów z wyspy Tinos, zostaje sprzedana na targu niewolników w Konstantynopolu. Trafia do pełnego przepychu sułtańskiego haremu, gdzie wkrótce zyskuje imię Kösem, oznaczające przewodniczkę. Zauważona przez sułtana Ahmeda I staje się ulubienicą władcy i matką jego dzieci. Dzięki swojej bystrości i inteligencji uczy się zarządzania państwem, a po śmierci Ahmeda walczy o tron dla swoich synów, nie przebierając w środkach.

To wspaniała powieść, którą przeczytacie jednym tchem. Solmaz Kâmuran tchnęła życie w postaci historyczne, a co najważniejsze – postawiła pod znakiem zapytania kwestię szczęścia obecnego na sułtańskim dworze…

Filiz Aygündüz, krytyk literacki

Kirâze. Droga do sułtańskiego haremu

Niezwykła historia pięknej szafarki Kirâze na pełnym przepychu dworze Sulejamana Wspaniałego i jego żony, sławnej Roksolany oraz sułtanki Sayife, matki Mehmeta IV

Oparta na faktach historycznych akcja toczy się na przełomie XV i XVI wieku w imperium osmańskim i południowej Europie. Kreśląc wspaniały, a zarazem wstrząsający obraz, autorka ukazuje prawdziwe oblicza sułtanów i królów, starcia między Wschodem a Zachodem, powstania i bunty, mrożące krew w żyłach losy poddanych, śmiertelne intrygi, miłość i seks w haremie.

Powieść przetłumaczona na kilkanaście języków!Tele tydzień

Powieści wydało wydawnictwo Książnica. Patronat: Tele Tydzień

Solmaz Kâmuran urodziła się w 1954 r. w Stambule. Jest tłumaczką i autorką kilku powieści. Do tej pory największy sukces odniosła dzięki książce Kirâze. W drodze do sułtańskiego haremu. Powieść doczekała się w samej tylko Turcji kilkunastu wznowień, a jej nakład rozszedł się w ponad 300 000 egzemplarzy. Książki Solmaz Kâmuran zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.

Więcej informacji o książkach na stronie: https://publicat.pl/ksiaznica/oferta?filter[author]=1037

Kategorie: Historia, Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.