Do sprzedaży właśnie trafił najnowszy album Suicide Squad Oddział Samobójców

Przegląd

SUICIDE SQUAD ODDZIAŁ SAMOBÓJCÓW

squad baner

Suicide Squad to pracujący dla tajnej rządowej agencji oddział złożony z najgorszych złoczyńców, jakich powołali do życia scenarzyści DC Comics. 5 sierpnia do polskich kin trafi film, a już 15 czerwca na rynku nakładem wydawnictwa Egmont pojawił się komiks Suicide Squad Oddział Samobójców. Album zawiera opowieści przedstawiające członków drużyny, wśród których są – mniej znane dotąd postaci – Deadshot, Nieznany Żołnierz, czy King Shark, ale również Joker i Harley Quinn, jeden z ulubionych duetów fanów historii z Gotham City.

W zakładzie karnym Belle Reve naczelnik Amanda Waller tworzy na zlecenie rządu oddział uderzeniowy do wykonywania misji samobójczych. Wybiera do niego nieprzeciętnie uzdolnionych przestępców, takich jak Deadshot, szaleńców w typie Harley Quinn czy potwory jak King Shark. Waller musi zapanować nad zbieraniną postaci, które nie widzą sensu w przestrzeganiu zasad praworządności, a w dodatku mają własne cele, całkowicie rozbieżne z misją grupy. I pani naczelnik znajduje na to sposób – na swego pomocnika w dowodzeniu Suicide Squad wyznacza przestępcę będącego zarówno szaleńcem, jak i seryjnym mordercą – Jamesa Gordona juniora…

Scenariusz głównej opowieści napisał czeski autor Ales Kot (Zero, Secret Avengers, Bucky Barnes),
a historii pobocznych – Amerykanin Matt Kindt (Revolver, Sweeth Tooth, Men of War). Głównym rysownikiem serii jest Patrick Zircher (Nightwing, Iron Man, Thunderbolts).

Bohaterów Suicide Squad zobaczymy w filmie Legion Samobójców, którego premiera została zapowiedziana na początek sierpnia 2016.

Suicide Squad – Oddział Samobójców, tom 1Suicide Squad – Oddział Samobójców, tom 1,

Nadzorować i karać

Scenariusz: Ales Kot, Matt Kindt

Rysunki: Patrick Zircher i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 144 strony

Format: 170×260

Cena: 75,00

Seria: Nowe DC Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont, komiks

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.