Za dwa tygodnie poznamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Za dwa tygodnie poznamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Przegląd

Za dwa tygodnie poznamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Zgodnie z nowym regulaminem wyróżnienie zostanie przyznane w dwóch kategoriach: za tom wydany oryginalnie w języku polskim oraz za tom autora zagranicznego przetłumaczony na język polski (tutaj uhonorowany zostanie także tłumacz zwycięskiego tomu wierszy). Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 11 czerwca 2016 podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej w ramach odbywającego się w tym czasie Festiwalu Miłosza.

Konferencja prasowa, podczas której ogłoszone zostaną tegoroczne nominacje, odbędzie się w poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej w Pawilonie Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 2 w Krakowie. Wezmą w niej udział: Michał Rusinek (prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej), Abel Murcia Soriano (członek kapituły Nagrody), Paulina Małochleb (sekretarz Nagrody), prezydent Andrzej Kulig oraz organizatorzy Festiwalu Miłosza: przedstawiciel Fundacji Kraków Miasto Literatury oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W 2016 roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz czwarty. W poprzednich latach otrzymali ją Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014) oraz Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015).

Więcej na stronie http://szymborska.org.pl/

Więcej informacji o Festiwalu Miłosza:
http://miloszfestival.pl/5-festiwal-milosza-piesek-przydro…/

 

za: Instytut Książki

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.