XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka

Przegląd

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie & Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie ogłaszają
XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka w dziedzinie poezji, prozy, dramatu i słuchowiska radiowego, organizowany pod patronatem PREZYDENTA MIASTA LESZNA

Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną co dwa lata. Konkurs ma charakter otwarty, przeznaczony jest zarówno dla twórców początkujących, jak i autorów z dorobkiem literackim. Tematyka prac jest dowolna.

Uczestnicy konkursu nadsyłają:

– w dziedzinie poezji: jeden zestaw poetycki (od jednego do pięciu wierszy) lub cykl poetycki (do pięciu części),

– w dziedzinie prozy: powieść (fragment) lub nowelę, opowiadanie, esej (od jednego do pięciu utworów),

– w dziedzinie dramatu: jeden utwór dramatyczny lub jedno słuchowisko radiowe, lub jeden scenariusz.

Objętość nadsyłanych prac nie może przekroczyć 30 stron wydruku komputerowego. Uczestnik może przesłać utwory we wszystkich dziedzinach. Nadesłane utwory w chwili zgłoszenia nie mogą być publikowane (również w Internecie) ani nagradzane w innych konkursach.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 maja 2016 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu 2016 roku. Pula nagród wynosi 12 000 zł. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną poinformowani przez organizatorów i zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród.

Pomysł ogłoszenia konkursu zrodził się w 1994 roku w czasie Leszczyńskich Dni Literatury, a zrealizowany został 17 listopada 1994 r. podczas Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Do tej pory na wszystkie edycje łącznie wpłynęło ponad 3800 prac. W 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna Wydawnictwo CICER i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie wydało „Pokłosie Konkursów Literackich im. Stanisława Grochowiaka 2004-2014” pod redakcją i w wyborze Mieczysława Orskiego. Publikacja zawiera utwory, lub ich fragmenty, nagrodzone w ostatnich pięciu edycjach Konkursu. W roku 2002 ukazało się pokłosie za lata 1994-2002. Podsumowania Konkursu mają uroczysty charakter i poetycko-muzyczną oprawę.

 

Regulamin Konkursu zob. TUTAJ

 

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.