„Wszystko dla Klary” – książka o przedsiębiorczości dla dzieci

Przegląd

Wszystko dla Klary,
czyli historia pewnego pomysłu

Ewa Świerżewska, Łukasz Świerżewski
ilustracje: Agata Matraś
premiera:  17.02.2016 | wiek 8+

       Wszystko dla Klary,

Jak z sukcesem realizować plany?
Jeśli się czegoś bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe – i to bez czarodziejskiej różdżki!

Wszystko dla Klary to książka promująca postawy prospołeczne i przedsiębiorcze,
ukazująca sens działania dla innych, a także korzyści płynące z podejmowania różnych aktywności i pokonywania trudności.

Pewnego dnia Baśka i Kuba przez przypadek odkrywają, że poruszająca się na wózku inwalidzkim Klara z 5c ma szansę, by zacząć chodzić. Na przeszkodzie stoją jednak ogromne koszty operacji, których rodzice dziewczynki nie są w stanie pokryć. W głowach przyjaciół rodzi się pomysł, jak włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Mimo wielu wątpliwości, wynikających często z braku wiedzy i doświadczenia, dzieci układają plan, który następnie, krok po kroku, realizują. Do działania włącza się coraz więcej osób – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzięki determinacji, konsekwencji i pomocnym dłoniom, Baśce i Kubie udaje się osiągnąć wyznaczony cel.

Na książkę składają się dwa elementy poprzeplatane w dziesięciu rozdziałach – tekst literacki, przedstawiający historię pewnego pomysłu, który dwójka przyjaciół postanawia wcielić w życie oraz zbiór pojęć i mechanizmów związanych z przedsiębiorczością i działalnością społeczną, stanowiący skarbnicę wiedzy dla młodego czytelnika.

A wszystko to uzupełniają ilustracje Agaty Matraś – nie tylko przedstawiają wydarzenia, ale też stanowią humorystyczny komentarz do tekstu. Podsumowaniem każdego rozdziału jest zadanie dla czytelnika, zachęcające do wykorzystania zdobytej wiedzy i własnych pomysłów.

   

Ewa Świerżewska – założycielka portali Qlturka.pl, Egodziecka.pl, SportowaRodzina.pl. Promotorka kultury dziecięcej, sportu rodzinnego i zaangażowanego rodzicielstwa. Tłumaczka ponad 20 książek, współautorka książki „Co czytali sobie, kiedy byli mali?”, autorka para-poradnika „Aktywni razem. Pomocnik pozytywnego rodzicielstwa”. Mama dwóch córek (12 i 10 lat).

Łukasz Świerżewski – dr nauk ekonomicznych, dyrektor komunikacji korporacyjnej czołowej instytucji finansowej, wieloletni dziennikarz i redaktor ekonomiczny, wykładowca akademicki. Tata dwóch córek (12 i 10 lat).

 

Tagi: Foksal, Wilga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.