Uczeni żydowskiego pochodzenia we współczesnych dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przegląd

UCZENI OKLADKA twarda oprawa.cdrUczeni żydowskiego pochodzenia we współczesnych dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego

red. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

ISBN: 978-83-233-3888-8

NOWOŚĆ


Księga
Uczeni żydowskiego pochodzenia we współczesnych dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX i XX wieku jest pracą zbiorową, publikacją jubileuszową związaną z ufundowaniem krakowskiej uczelni w 1364 roku.

Jubileusz 650-lecia założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego jest znakomitą okazją do przedstawienia i przypomnienia sylwetek uczonych żydowskiego pochodzenia, którzy – ściśle związani z historią Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowa i Polski – odegrali znaczącą rolę w polskiej nauce i kulturze. Niniejsza księga jest także wyrazem pamięci o uczonych żydowskiego pochodzenia i ich rodzinach, prześladowanych i pomordowanych podczas Holokaustu.

Jubileusz utworzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego przypadający na 2014 rok łączy się z jubileuszem 25-lecia Rzeczypospolitej Polskiej odrodzonej w 1989 roku. W tym czasie Polska zmieniła się diametralnie i nieodwracalnie: przeszła transformację polityczno-ustrojową oraz społeczno-gospodarczą, wiążąc się z wolnymi narodami Europy i świata. Uniwersytet Jagielloński jest aktywnym uczestnikiem i partnerem tego naukowo-cywilizacyjnego rozwoju.

Prof. Wiesław Kozub-Ciembromewicz    

Więcej na: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2716,strona,Uczeni_zydowskiego_pochodzenia_we_wspolczesnych_dziejach_Uniwersytetu_Jagiellonskiego,katid,35.html

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.