Rezydencje Literackie w Zamku na Wodzie w Wojnowicach!

Przegląd

rezydencje literackie w wojnowicachKolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro zapraszają do wzięcia udziału w Programie: Rezydencje Literackie w Zamku na Wodzie w Wojnowicach!

Jeśli jesteś pisarzem/pisarką, poetą/poetką oraz chcesz twórczo spędzić od 4 do 8 tygodni w Wojnowicach, malowniczej wsi położonej 7 km od granic Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016 złóż aplikację!

Uczestnikami Programu mogą być również tłumacze/tłumaczki i krytycy/krytyczki literaccy/literackie.

Udział w Programie mogą wziąć osoby z 24 krajów: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry.

Rezydencje Literackie w Zamku na Wodzie w Wojnowicach mają na celu wsparcie i promocję artystów reprezentujących różne gatunki literackie, jak i tworzących na ich pograniczu, zainteresowanych współpracą z przedstawicielami dolnośląskiego środowiska literackiego i lokalną społecznością oraz otwartych na twórczą wymianę doświadczeń, a poprzez to budowanie międzynarodowych więzi kulturalnych.

 

ZAMEK NA WODZIE W WOJNOWICACH – MIEJSCE REZYDENCJI

Zamek na Wodzie w Wojnowicach położony jest zaledwie 22 kilometry od wrocławskiego rynku, blisko linii kolejowej Wrocław-Legnica. Oferuje bogatą bibliotekę i przestrzeń do pracy (komputery, internet, telefon), salę muzyczną z fortepianem Bechstein, restaurację i kawiarnię, pokoje gościnne (wszystkie z łazienkami i internetem) oraz duży park.

W ramach Programu Rezydencji Literackich w Zamku na Wodzie w Wojnowicach możliwe będą również podróże do innych ośrodków miejskich i wiejskich Dolnego Śląska, w tym przede wszystkim do Wrocławia.

Wojnowice_WJO8884-7kadr(1)

fot. Wiesław Jurewicz

Pierwszy nabór do Programu Rezydencji Literackich w Zamku na Wodzie w Wojnowicach trwa od 17 lutego do 6 marca 2016 roku. Drugi nabór rozpocznie się w czerwcu 2016 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do organizacji wyłącznie jednego naboru, w przypadku dużej liczby zgłoszeń.

Formularz zgłoszenia dostępy jest tutaj

Regulamin programu dostępny jest na stronach:
– Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego: www.kew.org.pl,
– Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016: www.wroclaw2016.pl/rezydencje (zakładka: Nabory)

za: Kolegium Europy Wschodniej

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.