PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie – od 9 lutego w księgarniach!

Przegląd

9 lutego trafi do księgarń trzecie wydanie książki Thomasa Asbridge’a Pierwsza krucjata.

pierwsza krucjata-minimalkaDziewięćset lat temu dziesiątki tysięcy chrześcijan wyruszyło, by przemierzyć cały znany im świat i wyrwać z rąk islamu Jerozolimę. W drodze przez cztery lata zmagali się z wyczerpaniem, śmiertelnymi chorobami, głodem, a przy tym toczyli krwawe bitwy. Przeszli przez ziemie Bizancjum, pokonali groźną turecką jazdę i mimo niewyobrażalnych trudów zdobyli niedostępną starożytną Antiochię. Obdarci, lecz zaprawieni w boju, dotarli w 1099 roku do Jerozolimy i dopuścili się niewysłowionego okrucieństwa, mordując wszystkich, którzy wpadli im w ręce. Pamięć o tym akcie barbarzyństwa przetrwała wieki i na trwałe zmieniła stosunki między chrześcijaństwem a islamem.

PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie, książka tyleż pasjonująca, ile odkrywcza, rzuca nowe światło na złożone pobudki ludzi, którzy walczyli w imię Boga, wyjaśnia, jak udało im się zwyciężyć dlaczego ich zmieniły bieg historii.

Thomas Asbridge wykłada historię wczesnego średniowiecza na University of Londyn i jest autorytetem w dziedzinie wypraw krzyżowych. Jest autorem The Creation  of the Principality of Antioch, 1098-1130 oraz współautorem Walter the Chancellor’s ‘The Antiochene Wars’.

Kategorie: Historia
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.