Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Przegląd

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów została ufundowana przez zmarłego w 2014 roku Andrzeja Kuryłowicza, założyciela Wydawnictwa Albatros, aby uczcić pamięć jego rodziców – Jerzego Kuryłowicza, wybitnego tłumacza książek technicznych, naukowych i popularnonaukowych, oraz Hanny Kuryłowicz, która współpracowała z mężem w jego działalności translatorskiej i od początku wspierała działalność wydawniczą syna.

W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz czternasty. Jej celem jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedzin matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 1 kwietnia 2015 roku do 18 marca 2016 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 5  kwietnia 2016 r. Kandydatury do Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej mogą zgłaszać zarówno wydawnictwa, jak i sami tłumacze. Wiek tłumacza nie powinien przekraczać 50 lat w momencie publikacji przekładu.

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj) wraz z dwoma egzemplarzami okazowymi należy przesyłać do 5 kwietnia 2016 roku pod adres:

Aldona Sieradzka
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c.
Ul. Hlonda 2a/25, 02-921Warszawa
z dopiskiem: Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki,

21 maja, o godz. 11.00, w sali LONDYN B.
Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.