FORUM STAWIA NA EKSPANSJĘ

FORUM STAWIA NA EKSPANSJĘ

Przegląd

Z początkiem 2016 roku, w wydawnictwie Forum Media Polska został powołany Dział Specjalny „Research & Development”. Nowy, 5 osobowy zespół, jest odpowiedzialny za współpracę z partnerami biznesowymi, zarówno w Polsce jak i za granicą. Cele oraz zadania koncentrują się głównie na poszukiwaniu kontrahentów w celu realizacji wspólnych projektów wydawniczo-medialnych oraz rozwoju firmy za pośrednictwem działań konsolidacyjnych.
Jesteśmy otwarci na wszystkie rozmowy biznesowe, chcemy zarówno poszerzać nasze portfolio produktowe, jak i rozwijać się na rynku wydawniczym w nowych sektorach i grupach docelowych. Chętnie swoim kapitałem wesprzemy ciekawe projekty wydawniczo-medialne” – podkreśla Prezes Wydawnictwa, Magdalena Balanicka.
Doświadczenie oraz zakończone z sukcesem projekty, także konsolidacyjne, to dowód, że firma jest partnerem wiarygodnym oraz z odpowiednim zapleczem personalnym i finansowym, a majątek gromadzony przez Forum Media Polska jest najlepszą gwarancją dla nowych partnerów biznesowych.
Dzięki konsekwentnie realizowanym projektom, FMP jest dzisiaj liderem na rynku profesjonalnych publikacji i rozwiązań online w sektorze szkolnym, a także dysponuje najskuteczniejszą siecią marketingu i dystrybucji. Zdobyte know-how oraz misja firmy są gwarantem sukcesu zarówno nowych jak i trwających projektów.
Tylko w ostatnim czasie, polska spółka-córka, Forum Media Polska przejęła ofertę produktową firmy Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza Sp. z o.o. oraz zakupiła czasopismo branżowe Food Forum. Międzynarodowa Grupa Forum Media GMbH z siedzibą w Niemczech, której częścią jest wydawnictwo Forum Media Polska, w ciągu ostatnich dwóch lat podwoiła swoją wielkość. Wpłynęły na to takie inwestycje jak zakup australijskiej firmy Nextmedia Group (www.nextmedia.com.au) czy kanadyjskiego wydawcy B2B Kenilworth (www.kenilworth.com). W ramach działań mających na celu dywersyfikację portfolio produktowego Grupa bada obecnie możliwości inwestycyjne na rynkach wschodzących, wśród nich na rynku RPA.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Forum Media

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.