„Dobry kłamca” Nicholasa Searle

Przegląd

Logo_wab

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku – thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

Dobry kłamca
Nicholas Searle

dobry kłamca

Przekład: Tomasz Kłoszewski
Premiera: 17 lutego 2016

Intryga godna najlepszych powieści szpiegowskich Johna le Carre i powieści Utalentowany pan Ripley Patricii Highsmith: historia wytrawnego oszusta, który całe życie buduje na kłamstwie. Do czasu, gdy trafia na majętną wdowę, która także ma wiele do ukrycia
Roy Courtnay jest człowiekiem, który nie tylko z intryg i oszustw uczynił sposób na życie – on stał się prawdziwym artystą w swoim fachu. Bezbłędny manipulant i hochsztapler, nie mający sobie równych. Z taką samą bezwzględnością oszukuje, zataja śmierć ludzi, jak i przyczynia się do ich mordowania, zaczynając od ideologicznej zdrady własnych rodziców w czasach hitlerowskich, po kradzież tożsamości mężczyzny, który zginął na jego oczach. Jednocześnie poznajemy historię Lili, dziewczynki, której rodzina z nieznanych przyczyn zostaje posądzona o pochodzenie żydowskie i zesłana do obozu koncentracyjnego. Tylko jej udało się przetrwać wojnę. Lili przez całe swoje dorosłe życie stara się wyjaśnić, kto i dlaczego przyczynił się do tragedii jej rodziny.

Nicholas Searle – urodził się w Kornwalii, studiował języki obce na uczelniach w Bath i Göttingen. Po studiach został członkiem brytyjskiej Służby Cywilnej i przez kolejne dwadzieścia trzy lata pracował w administracji publicznej, po czym podjął pracę dla nowozelandzkiego rządu. W 2011 roku zdecydował się wrócić do kraju i zacząć pisać. Dobry kłamca to jego debiutancka powieść.

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.