Sytuacja finansowa pisarzy coraz gorsza. Rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie

Sytuacja finansowa pisarzy coraz gorsza. Rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie

Przegląd

„Choć zawód pisarza wciąż jest marzeniem wielu czytelników, sytuacja finansowa osób utrzymujących się z pisania przedstawia się coraz mniej ciekawie. Brytyjskie Stowarzyszenie Autorów (Society of Authors) ujawniło, że w 2015 roku otrzymało rekordową liczbę wniosków o dofinansowanie. Co ważne, wśród wnioskodawców znaleźli się również ci bardziej znani pisarze.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Stowarzyszenie Autorów, w 2015 roku wpłynęła rekordowa ilość próśb o dofinansowanie – w ciągu sześciu lat liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie. „Jest więcej wniosków i więcej bardzo czcigodnych wnioskodawców” – powiedziała Nicola Solomon, dyrektorka generalna stowarzyszenia. „Są to ludzie, których można nazwać ‚prawdziwymi pisarzami’, którzy żyli z pisania przez całe swoje kariery. To nie są osoby, które kiedyś tam napisały jeden wiersz. To bardzo niepokojące widzieć, jak wiele potrzebują ci pisarze i jak wielu z nich wymaga wsparcia”.

Według prezesa stowarzyszenia, pisarza Philipa Pullmana, problemy finansowe autorów zaczęły się w latach 90., gdy w Wielkiej Brytanii zlikwidowano stałe ceny książek. Od tego czasu wielu pisarzy nie jest w stanie utrzymać się ze swojej pracy.”

więcej TUTAJ

 

Zapraszamy do lektury informacji zamieszczonej przez Booklips za The Guardian

 

 

 

ikona fot. pochodzi z serwisu volfee.wordpress.com

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.