Przez cztery dni 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedziło 50 tyś osób

Przez cztery dni 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedziło 50 tyś osób

Przegląd

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.
W tym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek obyły się w nowym miejscu – Centrum Kongresowym Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Powierzchnia wystawiennicza targów była dwa razy większa niż w ubiegłym roku i wyniosiła około 1700m², a mimo to wokół stoisk już od samego czwartku można było obserwować tłumy odwiedzających. Wrocławianie chętnie kupowali książki, wielu Wydawców już w sobotę musiało dowozić tytuły, których zabrakło. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także książka nagrodzona tytułem Książki Roku w konkursie Pióro Fredry 2015 – „Kucając” Andrzeja Stasiuka Wydawnictwa Czarne. Tego tytułu zabrakło najszybciej! Niektórzy z Wystawców w niedzielę przed zamknięciem targów (o 16:00) miało już niemal puste stoiska.
Jak co roku dużą popularnością wśród wrocławian cieszyły się spotkania z autorami oraz podpisywanie książek. W programie było ich ponad sto. Na wielu z nich sale były wypełnione po brzegi, a nawet brakowało miejsc. Tłumy (kilkaset osób) pojawiły się m. in. na spotkaniu z Adamem Wajrakiem, Wojciechem Mannem, Markiem Niedźwieckim, ks. Adamem Bonieckim, prof. Janem Hartmanem, Magdaleną Grzebałkowską czy Lechem Majewskim. Do tych i wielu innych autorów ustawiały się także długie kolejki, by poprosić o podpisanie książki.
Znakomicie udała się również ogłoszona w ramach 24. WTDK akcja charytatywna „Wyłóż książki na stół!” współorganiowana z dolnośląskim producentem mebli z naturalnego drewna JAFRA. Zbierano książki na świąteczny prezent dla Domu Dziecka w Obornikach Śląskich, Domu Samotnej Matki w Głogowie oraz Szkoły Podstawowej w Osolinie.Wrocławianie chętnie podzielili się przeczytanymi już przez siebie książkami i przynieśli na akcję kilkaset książek!
Dużym powodzeniem cieszyły się również warsztaty plastyczne, kreatywne i edukacyjne inspirowane literaturą, prowadzone w sali zabaw przygotowanej przez Studio Tęczówka. Przez cały czas sala była pełna dzieci uczestniczących w zajęciach.
Tak duży sukces tegorocznycznych Wrocławskich Targów Dobrych Książek, liczna obecność Wydawnictw, Autorów oraz ponad pięćdziesiąt tysięcy odwiedzających oznacza tylko jedno – w 2016 roku impreza powinna przenieść się do głównego budynku Hali Stulecia, co już dzisiaj planują Organizatorzy.
Wstęp na 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek był bezpłatny.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.