Posłańcy świętego Floriana – poleca Wydawnictwo Psychoskok

Przegląd

poslancy-swietego-floriana-u-iext30707732Funkcjonowanie każdej formacji mundurowej oparte jest na regulaminach, rozkazach, dyscyplinie etc. i tak też jest w przypadku strażaków. Ale przecież życie jest wielobarwne, niesie z sobą rozmaite zachowania i zdarzenia, wymykające się obowiązującym kanonom. Dlatego warto zajrzeć za ten oficjalny wizerunek i przekonać się, że ci, którzy ratują przed pożarem czy powodzią, mają także swoje problemy, słabości, wady. Stać ich na czyny wzniosłe, ale też nie są pozbawieni rozmaitych ułomności. Ta książka ukazuje etos służby strażackiej, ale też jest opowieścią o zwykłych sprawach i ludziach. A że jest tu miejsce na miłość, przyjaźń, zawiść, ale i poświęcenie, i że w dodatku wszystko to doprawione jest szczyptą humoru, więc pewnie jest to dobra propozycja dla tych, którzy szukają czegoś lekkiego „do poczytania”.

Główny bohater Robert Kortas będąc w wojsku uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Iraku, w której został ranny. Opuścił armię i za namową oraz przy pomocy ojca, oficera straży pożarnej, dostał się do służby w komendzie powiatowej PSP. Niestety, straszny pożar, w którym zginęło starsze małżeństwo, komplikuje jego sytuację w pracy. Zostaje przeniesiony do jednostki ratowniczo – gaśniczej, gdzie popada w konflikt z jego dowódcą, ambitnym kapitanem Roguckim. W międzyczasie uczestniczy w działaniach ratowniczych pobliskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej co, jak się okazuje, także negatywnie rzutuje na jego relacje z kapitanem Roguckim.

Tymczasem nowy komendant brygadier Marczak, na polecenie swojego przełożonego, bada zasadność doniesień o nadużyciach w komendzie. Okazuje się, że nie były one bezpodstawne, a w sprawę zamieszany jest kapitan Rogucki. Służbowe perypetie aspiranta Kortasa przeplatają się z jego kolejną zawiedzioną miłością. Dziewczyna, z którą chce budować przyszłość, decyduje się na powrót do męża. Nieudane są też inne związki bohatera książki. Wszystko to sprawia, że coraz częściej myśli o porzuceniu zawodu strażaka. Tymczasem otrzymuje nieoczekiwana propozycję.

Książkę można kupić na stronie autorzy365.pl
Cała oferta drukowana wydawnictwa Psychoskok dostępna na Bonito a cała oferta boków wydawnictwa Psychoskok dostępna na ebooki123.pl

oferta ogólna

Polub nas na Facebooku

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.