Festiwal Ars Cameralis 2015

Przegląd

Ars Cameralis 2015Ponad 40 wydarzeń w 10 miastach województwa śląskiego z udziałem ponad 70 artystów z kraju i zagranicy znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Ars Cameralis, który został zainaugurowany w niedzielę dwoma koncertami – w Częstochowie i Zabrzu.

Motywami przewodnimi tegorocznej edycji są wędrówka i migracja. Będą one obecne również podczas spotkań literackich.

W ramach bloku literackiego odbędzie się spotkanie z niezwykłymi pisarzami – Antonio Munoz Moliną oraz Ceesem Nooteboomem. Jeden to wielka gwiazda literatury hiszpańskiej a drugi postać legendarna literatury światowej, od wielu lat pojawiająca się na listach kandydatów do literackiego Nobla” – powiedział PAP dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris – organizatora festiwalu – Marek Zieliński.

W cyklu literackim pojawi się również jedna z największych gwiazd tegorocznej edycji, legenda nowojorskiego undergroundu – Lydia Lunch.

Organizatorzy przygotowali również spotkanie „Twarze kontrkultury”. „To projekt, który będziemy realizować w pracowni na ulicy Piastowskiej założonej dokładnie 55 lat temu przez Andrzeja Urbanowicza – czyli w miejscu bardzo znaczącym i szczególnym nie tylko dla Katowic, ale także właśnie dla kultury polskiej” – dodał Zieliński.

Tegoroczną nowością będzie m.in. Bar Poetów, w którym poezja będzie się łączyć z performansem. Gośćmi będą poeci z Islandii, Słowenii, Austrii, Wielkiej Brytanii.

XIV festiwal Ars Cameralis potrwa do 28 listopada. (PAP)

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.