Literacki Nobel 2015 na antenach Polskiego Radia

Przegląd

W czwartek 8 października zostanie ogłoszony laureat tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało specjalne audycje.

Polskie radio 1

Pierwszy Program Polskiego Radia nazwisko zwycięzcy tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przedstawi w aktualnościach po godz. 13.00, a po godz. 20.00 w „Kulturalnym Wieczorze z Jedynką” sylwetkę i twórczość laureata omówi Magdalena Mikołajczuk.

polskie radio 2

Program 2 ogłosi nazwisko laureata Literackiej Nagrody Nobla tuż po godz. 13.00, zaraz po tym, gdy zrobi to Akademia Szwedzka. Informacja opatrzona będzie komentarzem dziennikarzy Dwójki. Literackiej Nagrodzie Nobla poświęcona będzie czwartkowa audycja „O wszystkim z kulturą” (godz. 18.00), w której o twórczości laureata dyskutować będą krytycy literaccy i wydawcy – program poprowadzą Dorota Gacek i Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

polskie radio 3

Nazwisko laureata Nobla w dziedzinie literatury słuchacze Trójki poznają tuż po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej, czyli w czwartkowym serwisie informacyjnym o godz. 13.00. Szerzej o nagrodzie i uhonorowanym nią pisarzu będzie można posłuchać w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (16.00-19.00). Ponadto w nocy z czwartku na piątek Barbara Marcinik poprowadzi specjalne wydanie noblowskiej „Trójki Pod Księżycem” (9 października, godz. 0.05-2.00). – Skupimy się przede wszystkim na rytuale przyznawania nagrody i połączymy się ze Sztokholmem, by porozmawiać ze specjalistami o okolicznościach ogłoszenia laureata literackiego Nobla oraz omówić z naszymi rozmówcami typowania tzw. giełdy noblowskiej. Oczywiście nie zabraknie również przedstawienia sylwetki nagrodzonego pisarza – zapowiada redaktorka Programu 3.

polskie radio 4

Informacje o laureacie Literackiej Nagrody Nobla pojawią się w serwisach kulturalnych. Radiowa Czwórka na bieżąco informuje o laureatach noblowskich nagród w audycji „Nawiedzeni” (poniedziałek-piątek od godz. 11.00).

polskie radio zagranicy

Informacje na temat Literackiej Nagrody Nobla pojawią się w czwartkowych serwisach Polskiego Radia dla Zagranicy.

polskie radio pl

Wiadomości o laureacie będą się pojawiały na bieżąco w serwisach informacyjnych na antenie PR24. Gościem Stacji będzie m.in. krytyk literacki Piotr Kieżun.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.