Zasada Rownowagi – Najnowsza powieść z mecenasem Guerrierim!

Przegląd

Zasada równowagi

Gianrico Carofiglio

Z włoskiego przełożył: Mateusz Kłodecki

zasada rownowagi

Najnowsza powieść z mecenasem Guerrierim! 200 000 sprzedanych egzemplarzy we Włoszech! Guido Guerrieri, najsłynniejszy prawnik we Włoszech, z natury melancholik, tym razem broni prokuratora oskarżonego o korupcję.

Jest wiosna. Dziwna i niezdecydowana jak nastrój Guido Guerrieriego. Odstawiony na boczny tor w wyniku wydarzenia, które zmusza go do przemyślenia własnego życia, Guido zamyka się w sobie. Jego jedynym towarzyszem jest worek bokserski, zwisający z sufitu w salonie. Spokój bohatera zburzy pojawienie się niezwykłego klienta: prokuratora u szczytu kariery, dawnego przyjaciela ze studiów, uczelnianego prymusa.

Guerrieri zostaje jego obrońcą w sprawie o korupcję, najgorszą rzecz, o jaką może być oskarżony prokurator. Niemal wbrew własnej woli adwokat daje się wciągnąć w sprawę i powoli zaczyna tracić jasność osądu, rozdarty pomiędzy procedurami prawnymi a własnym sumieniem. W dramatycznych (i w komicznych) sytuacjach pomagać mu będzie dwoje ludzi: przyjaciel policjant, Carmelo Tancredi, oraz nietuzinkowy prywatny detektyw – trudna do rozszyfrowania postać, chociażby dlatego, że jest kobietą, piękną i dwuznaczną.

Kategorie: Literatura
Tagi: Foksal, W.A.B.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.