Uruchom wszechświat! To najpiękniejsza z maszyn

Przegląd

Uruchom wszechświat! To najpiękniejsza z maszyn

Niezwykła opowieść. Hipnotyzuje już od pierwszej strony. Baśń dla dorosłych. O życiu, marzeniach, odwadze i tajemnicy.

Co łączy bezimiennego, błąkającego się po tajemniczym mieście żołnierza z człowiekiem, który od miesięcy leży w śpiączce przykuty do łóżka? Dlaczego kobieta, która się nim opiekuje, nagle zapragnęła poznać, kim jest jej pacjent? Dlaczego żołnierz spotyka na swojej drodze dwoje małych dzieci, a świat, w którym przebywają jest dziwnie tajemniczy? Kim jest kobieta, która pisze tajemniczą książkę, w której występują wszystkie wymienione postacie?

Opowiadanie Macieja Trawnickiego „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” uderzy we wszystkie twoje emocje. Poczujesz, jak wciąga cię akcja opowiadania, będziesz chciał pomóc bohaterom rozwiązać ich problemy, choć wiesz, że to niemożliwe. Niezwykle hipnotyzująca, świetnie skomponowana opowieść o marzeniach, tajemnicy i życiu, które nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Wszechświat zmusza bohaterów do tego, by żyli i doświadczali interakcji z otoczeniem. Nawet wtedy, jeśli nie bardzo chce się to robić. „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” jest baśnią dla dorosłych, która zmusza do refleksji nad własnym życiem, pozwala się zatrzymać i na nowo ustalić życiowe priorytety.

uruchom wszechswiat

W nieokreślonej przestrzeni i nieoznaczonym czasie rozgrywają się z pozoru normalne wydarzenia. Młoda kobieta opiekuje się mężczyzną, utrzymywanym przy życiu przez medyczny sprzęt. Jej praca jest prosta. Pacjent jest bezimienny a jego los jest z góry przesądzony. Jest tylko dawcą. Mimo tego mężczyzna, którego pielęgnuje Julia zostaje powiernikiem jej najbardziej intymnych przemyśleń. Staje się jej pamiętnikiem. W pewnym momencie kobieta znajduje podejrzany symbol na ciele mężczyzny. Idąc jego śladem spotyka niesamowitą kobietę, uznającą się za mistyczne medium. Kobieta ta mąci ułożony światopogląd Julii nierealnymi teoriami. Julia spotyka również współpracownika, z którym dzieli się swoim sekretem. Oboje coraz bardziej wnikają w tajemnice, którą kryję przeszłość mężczyzny. Jak daleko potrafią posunąć się by odkryć wszystkie karty?

Bezimienny żołnierz wędruje pustymi ulicami. Zgubił się w tajemniczym mieście. Utraciwszy pamięć, nie potrafi zrozumieć gdzie jest i dokąd ma się udać. Jedyną nadzieją zostaje dwójka dzieci, których znajduje po drodze. Mimo niechęci do towarzystwa, zabiera ich ze sobą. Dzieci mają pewne informacje, które mężczyźnie pozwalają odzyskać wspomnienia. Nie spodziewa się jednak, że ten proces będzie bolesny i zawiły.

Opowiadanie „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” kreuje niezwykłą wizję świata, w którym życie polega na interakcji z otoczeniem. Słowa i uczynki bohaterów mocno wpływają na rzeczywistość mimo niepewności ich czynów i ciągłego poszukiwania sensu własnego istnienia. Historia od samego początku jest szyfrem, który odsłaniają kolejne strony.

Czytając opowiadanie, czytelnik zostaje wciągnięty w tryby maszyny, którą jest otaczający nas wszechświat i tym samym, również staje się jednym z bohaterów.

Tytuł: Wszechświat to najpiękniejsza maszyna

Autor: Maciej Trawnicki

Wydawnictwo: Psychoskok

ISBN: 978-83-7900-435-5

Język: Polski

Data wydania: 10 września 2015

Format: ebook

Książka do kupienia między innymi na:

http://www.ebooki123.pl/wszechswiat-to-najpiekniejsza-maszyna_p467

Cała oferta wydawnicza ebooków między innymi na: http://www.ebooki123.pl

Cała oferta wydawnicza książek papierowych między innymi na:

http://bonito.pl/wydawnictwo/psychoskok/0

Polub nas na Facebooku

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.