II edycja Nagrody Literackiej i Historycznej Identitas

II edycja Nagrody Literackiej i Historycznej  Identitas

Przegląd

Termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji Nagrody Literackiej i Historycznej mija 14 września 2015 r. Ogłoszenie laureatów nastąpi na przełomie listopada i grudnia br.

Nagroda Identitas została powołana w 2014 r.  Jest przyznawana corocznie najlepszym książkom poprzedniego roku (których pierwsza publikacja nastąpiła między 1 stycznia roku kalendarzowego poprzedzającego rok przyznania Nagrody oraz 31 stycznia roku kalendarzowego, w którym przyznawana jest Nagroda) z szeroko pojętego obszaru polskiej humanistyki.

Jury przyznaje dwie nagrody główne – jedną w dziedzinie literatury, drugą w obszarze historii, a także od jednej do trzech nagród specjalnych, z których jedna może być poświęcona pracy zrealizowanej w innej formie lub na innych nośnikach niż drukowane.

Najpóźniej na pięć tygodni przed datą przyznania nagród ogłaszane są nominacje, których liczba nie może przekroczyć czternastu. Jury podejmuje i ogłasza decyzje o przyznanych nagrodach w dniu uroczystości wręczenia nagród. Na tę uroczystość zaproszeni są wszyscy nominowani, jednak nie znają oni wcześniej decyzji Jury.

Budżet przeznaczony na dwie Nagrody Główne w edycji 2015 wyniesie około 80 000 złotych.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, autorzy, profesorowie nauk humanistycznych oraz redaktorzy naczelni tytułów naukowych, kulturalnych, politycznych i społecznych. Zgłaszać można jedynie prace autorów żyjących i publikujących w języku polskim. Prace zbiorowe, opracowania, rozszerzone wznowienia nie będą rozpatrywane.

Pierwsza edycja Nagrody Identitas odbyła się w 2014 roku, a jej laureatami zostali Bogdan Podgórski za książkę: Józef Retinger – prywatny polityk Wydawnictwa Universitas oraz Jan Polkowski za Ślady krwi, Wydawnictwa M.
Nagrodę Specjalną otrzymali Wojciech i Karol Lizakowie za album – Powstanie styczniowe. Nieznane obrazy, zapomniane wiersze Wydawnictwa Antykwariat Wu-el.

więcej TUTAJ

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.