Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015

Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015

Przegląd

W dniach 4-6 września 2015 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Lublinie Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015.

plakat nejiro 2015

NEJIRO to jedyny w Lublinie festiwal poświęcony kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” od 2009 roku.

Konwent poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce, głównie o tematyce japońskiej, jednakże nierzadko wykracza ona poza Japonię, np. na Półwysep Koreański czy nawet w kierunku Państw Środka. Co roku przyciąga setki osób z całego kraju zafascynowanych oryginalną i egzotyczną kulturą Japonii.
W bogatej ofercie programowej znajdzie się blisko trzysta godzin atrakcji. Składają się na nią wydarzenia takie jak, prelekcje kulturowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, projekcje filmowe, larpy i gry terenowe, games room, gry fabularne, gry planszowe, gry konsolowe, pokazy i prezentacje, a także wystawy prac plastycznych.
Celem organizatorów NEJIRO jest stworzenie oryginalnego konwentu na wysokim poziomie poświęconemu szeroko pojętej kulturze japońskiej. Pragniemy, by stał się on imprezą prestiżową, wyróżniającą się jakością i miejscem, gdzie każdy uczestnik może znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy dla siebie. Chcemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem swojego hobby.
W organizację NEJIRO zaangażowanych jest wielu ludzi. W większości są to młodzi wolontariusze, którzy z pełnym zaangażowaniem przekuwają swoje pasje na organizację dużej i ciekawej imprezy dla siebie i dla innych.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.