Sobotnia szkoła piękności. Marsha Mehran

Przegląd

Wydawnictwo W.A.B. poleca:

Sobotnia szkoła piękności

Marsha Mehran

sobotnia szkoła piękności

przekład: Jolanta Kozak

seria: z miotłą

Kolejna książka zmarłej przedwcześnie autorki „Zupy z granatów” oraz „Wody różanej i chleba na sodzie”.

O miłości i próbie ocalenia kultury narodowej na emigracji.

Po przybyciu do Buenos Aires Zadi Heirati, wraz z malutką córeczką Maryam, zamieszkuje w budynku przeznaczonym dla irańskich emigrantów, nazwanym Anna Karenina. Otwiera też mały salon piękności. Heirati poznaje kolejnych sąsiadów: Haji Khanoum, która jest sercem społeczności, i Capitana gromadzącego wokół siebie miłośników poezji. Wkrótce niewielka grupa wielbicieli literatury pięknej zaczyna rozumieć, że chodzi w niej o coś więcej niż tylko o słowa. By kultywować irańską tradycję, podtrzymują starożytny zwyczaj snucia opowieści. Mieszkańcy Anny Kareniny zaczynają się otwierać przed sobą nawzajem i opowiadać najważniejsze, wzruszające wspomnienia z ich życia, głównie dotyczące różnych odcieni miłości: nieszczęśliwej, rodzicielskiej, homoseksualnej, do ojczyzny, a także… miłości do Zadi.

Tymczasem gdy Margaret Thatcher wypowiada wojnę Argentynie, w budynku pojawia się tajemnicza nowa lokatorka, która z pewnych powodów nie przedstawia się swoim prawdziwym nazwiskiem…

Kim jest ta kobieta? Czy Zadi znajdzie prawdziwą miłość? Jak poradzi sobie z pracą, wieczorkami poezji i wychowaniem dziecka? Kim jest ojciec małej Maryam? I czy można ocalić kulturę kraju oddalonego o tysiące kilometrów?

Inne książki autorki wydane przez W.A.B.: Zupa z granatów, Woda różana i chleb na sodzie.

zupa z granatów   woda różana i chleb

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.