Ryszard Bugaj z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną

Przegląd

LOGO MALE POLTEXT

Ryszard Bugaj

z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną

Zaproszenie do Klubu Księgarza

Plusy dodatnie i ujemne


Książkę zaprezentuje i spotkanie z autorem będzie prowadzić Krystyna Gucewicz, a fragmenty  książki przeczyta Krystyna Czubówna. 
Zarząd Okręgu Warszawskiego Stowarzyszenie Księgarzy Polskich zaprasza na
Wieczór Literacki w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 w czwartek 9 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się wówczas promocja książki Ryszarda Bugaja zatytułowana „Plusy dodatnie i ujemne czyli polski kapitalizm bez solidarności” (Wydawnictwo Poltex).

Jak podkreśla wydawca, prof. Ryszard Bugaj był uczestnikiem i świadkiem wydarzeń sprzed 25 lat, wówczas jedną z czołowych postaci Solidarności i aktywnym politykiem. Obecnie dokonuje, jak sam to określa, próby bilansu polskiej transformacji. Z perspektywy przełomu 1989/1990 jako kolejnej – w perspektywie historycznej – wielkiej próby modernizacji polski oraz polskiej gospodarki, autor kreśli szeroką panoramę tych historycznych przemian i analizuje ich dzisiejsze skutki. Wynik analizy dobrze oddaje tytuł książki, parafrazujący znane powiedzenie Lecha Wałęsy. Autor nie ogranicza się jednak do opisu tego, co było, ale – znakomicie rozumiejąc, że proces transformacji nie jest zakończony – proponuje konkretne zmiany w wielu obszarach gospodarki i polityki.

Działalność Klubu Księgarza wspiera Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.