Mafia na wojnie. Nieznany sojusznik aliantów

Przegląd

Mafia na wojnie. Nieznany sojusznik aliantów
Czy cel może uświęcać środki? Książka odsłania kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią podczas II wojny światowej.

Mafia_na_Wojnie_DRUK_X1-a

Mafia, której działalność we Włoszech poważnie utrudniał Mussolini, z powodzeniem kontrolowała w tym czasie wiele sfer życia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia jej przywódców nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.

Po zajęciu Sycylii, “w dowód wdzięczności” alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch. Książka ujawnia wiele faktów, m.in. mafijne “zlecenia” na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera, a także związki mafii ze amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

Tim Newark, brytyjski historyk i dziennikarz, jest autorem kilkunastu książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia na wojnie prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

Mafia na wojnie. Nieznany sojusznik aliantów
Tim Newark
Tłum. Jan Szkudliński
ISBN 978-83-7773-290-8
Format 158×213
Stron 344
Oprawa miękka
Cena: 39,90 zł
Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

Kategorie: Historia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.