Inicjatywa Wrocławskich Księgarń

Inicjatywa Wrocławskich Księgarń

Przegląd

Wrocławskie Księgarnie to najnowsza inicjatywa we Wrocławiu, która skupia się wokół miłośników książek. 9 lokalnych księgarni postanowiło zjednoczyć swoje siły, by wspólnie pokazać, że we Wrocławiu – blisko mieszkańców są małe, niezależne księgarnie, w których oprócz dużego wyboru książek, od wielu lat pracują pasjonaci.

Przy większych osiedlach ukryte są miejsca, gdzie można kupić dobrą literaturę i  porozmawiać z księgarzami. Chcemy jako grupa pokazać, że lokalne księgarnie chcą być miejscem dla każdego Wrocławianina, w którym odnajdzie swoje ulubione książki i zaspokoi czytelniczy głód.

Na fb został stworzony profil Wrocławskie Księgarnie, który jest wspólnym medium dla całej dziewiątki. Pomysłodawcy inicjatywy zgodnie twierdzą, że projekt jest wyjątkowy i niespotykany, gdyż w świecie konkurencji i walki o klienta, czytelnictwo przedkłada się nad indywidualne interesy.

Księgarnie, które wchodzą w skład Wrocławskich Ksiegarni to:

Księgarnia Beta Astra (ul. Horbaczewskiego 4-6),

Księgarnia Beta Marino (ul. Paprotna 7),

Księgarnia Beta Sky Tower (Powstańców Śl. 95),

Księgarnia Kulturka (ul. Zakładowa 2/4 – Leclerc),

Księgarnia Pod Arkadami (ul. Świdnicka 49),

Księgarnia Polanglo (ul. Piłsudskiego 108),

Księgarnia TuCzyTam (ul. Komandorska 66 – hala Arena),

Księgarnia Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2),

Księgarnia Wratislavia (pl. Legionów 14).

Obecnie, gdy książki odnaleźć można w przedziwnych miejscach, gdy plączą się między garnkami, miseczkami, owocami i ubraniami – warto pokazać, że prawdziwi miłośnicy książek czają sie za rogiem. I to blisko każdego z nas.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.