„Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” – Artur Tołłoczko

„Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” – Artur Tołłoczko

Przegląd

Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” – Artur TołłoczkoLogo Psychoskok

Bardzo prawdopodobne, że nikt nie byłby w stanie oszacować liczby celów, które od zarania dziejów ludzkość stawia na swej drodze. Nawet gdyby spróbować obliczać z użyciem undecylionów, oktylionów, włączyć w działanie liczby Sierpińskiego, posłużyć się systemem binarnym, pomnożyć wszystko przez googol, a potem może zestawić w nowatorski sposób z M- teorią otrzymamy wielką niewiadomą, i znów staniemy naprzeciw pojęcia nieskończoności. Czy warto więc sięgać po coś co wydaje się nieosiągalne, i zmierzać do celu, pomimo, iż tylu ponosi porażkę?

Odpowiedź zawsze powinna brzmieć twierdząco, bo w końcu chodzi o nasze życie. Oczywiście motywować się nie łatwo, a marzenia to troszkę za mało. W zasadzie przydałby się mądry przewodnik, który wskazałby właściwą drogę, ułatwił odkrywanie i pokonywanie słabości, aby ostatecznie wydobyć wszystko co najlepsze. W tym miejscu wystarczy poznać Artura Tołłoczko oraz jego książkę. „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu”.

Pesymiści, sceptycy, pogubieni, podłamani oraz leniwi poszukujący wymówki dla swych niepowodzeń stwierdzą automatycznie, że nie istnieje osoba zdolna odmienić ich życie, więc nie warto tracić czasu na lekturę. Zresztą już sam tytuł zawierający obcojęzyczne wyrażenie, budzi obawy, że nie będzie łatwo. Otóż okazuje się wręcz przeciwnie. Po pierwsze nasz nauczyciel coachingu, nie jest domokrążcą czy sprzedawcą w tele-zakupach lecz doświadczonym znawcą tematyki, który własnym życiem dowiódł, że jednak można podążać wciąż do przodu i czerpać z tego tytułu zadowolenie. Po drugie autor od 2008 roku, prowadząc sesje coachingu holistycznego, z powodzeniem dzieli się swą wiedzą. Po trzecie i może najważniejsze odnosi się do tematyki korzystając z obrazowych przykładów.

Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” przybliży nam zagadnienie, wyjaśni dlaczego tak wiele osób poszukuje indywidualnego doradztwa w życiu osobistym
i zawodowym oraz w jaki sposób Coach czyli trener odkrywa i wydobywa drzemiący
w ludziach potencjał.
„Menadżer awansuje i natrafia na wiele nowych dla niego spraw. Potrzebuje sobie je poukładać, znaleźć odpowiedzi na pytania: jak sobie poradzić z tym czy z tamtym. Ktoś inny ma świetny pomysł, tylko nie wie, jak się zabrać do jego realizacji, jeszcze ktoś ma marzenie i potrzebuje kogoś, kto przeanalizuje z nim proces dojścia do założonego celu. Czasami przychodzi człowiek, który nagle znalazł się w niecodziennej, trudnej dla niego sytuacji i potrzebuje kogoś, kto spojrzy na nią z boku i bez emocji – czytamy w książce Artura Tołłoczki.

Nie musimy obawiać się, że w książce zostaniemy zasypani mało zrozumiałymi terminami ponieważ autor zaprasza nas do niewinnego podglądactwa. Zobaczymy jak radzi sobie na spotkaniach z trenerem Beata, dzięki czemu poznamy coaching od poszewki, i pewnie okaże się, że i dla nas jest nadzieja.

Winnetou powiedział kiedyś: „Przyszłość jest jak książka, której jeszcze dotychczas nie czytaliśmy”. Coaching dotyczy w dużej mierze właśnie przyszłości tej, której nikt z nas nie zna. Uczestnicząc w sesjach coachingowych klient tworzy własną przyszłość, czyli zamiast czekać na gotową, stworzoną już przez kogoś książkę, pisze ją sam dla siebie – pisze autor. Myśląc o przyszłości już dziś warto sięgnąć po lekturę aby jutro wyciągać ręce w kierunku kolejnych celów.

Tytuł: „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu”

Autor: Artur Tołłoczko

Winnetou, czyli krótki przewodnik- przód

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: poradnik

ISBN: 978-83-7900-287-0

Miejsce i rok wydania: Konin, 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 55

http://autorzy365.pl/winnetou-czyli-krotki-przewodnik-po-coachingu_a1179

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/239402/winnetou-czyli-krotki-przewodnik-po-coachingu

Książka do kupienia między innymi w:

http://bonito.pl/k-1858560-winnetou-czyli-krotki-przewodnik-po-coachingu

Cała oferta wydawnicza Psychoskoku w księgarni Bonito:

http://bonito.pl/wydawnictwo/psychoskok/0

Polub nas na Facebooku

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.