NA KRAWĘDZI CIEMNOŚCI – Nowość Wydawnictwa Albatros

NA KRAWĘDZI CIEMNOŚCI – Nowość Wydawnictwa Albatros

Przegląd

9 stycznia 2015

Ian Rankin NA KRAWĘDZI CIEMNOŚCI

 na krawędzi ciemności

Wielki powrót Malcolma Foxa i jego zespołu z edynburskiego Wydziału Spraw Wewnętrznych, znanego z wcześniejszej powieści Rankina „Sprawy wewnętrzne”.

Fox, Joe Naysmith i Tony Kaye zostają wysłani do hrabstwa Fife, gdzie mają sprawdzić, czy tamtejsi policjanci nie próbują kryć detektywa Paula Cartera oskarżonego o molestowanie seksualne kobiet. Na miejscu przesłuchują świadków, między innymi kobiety, które złożyły na Cartera skargę;  Fox rozmawia z Alanem Carterem, wujem oskarżonego, emerytowanym policjantem, który zeznawał w sądzie przeciwko swojemu bratankowi. Miejscowy szeryf niespodziewanie wypuszcza Paula Cartera z aresztu, a niedługo potem starszy Carter zostaje zastrzelony w swoim własnym domu. Sprawa wydaje się oczywista, o zabójstwo zostaje oskarżony bratanek, jednak wiedziony instynktem Fox, na przekór przełożonym, rozpoczyna własne śledztwo, w którym musi cofnąć się do wydarzeń politycznych z połowy lat 80-tych i zbadać działalność ówczesnych ugrupowań terrorystycznych.

Trup ściele się gęsto, przeciwnik umiejętnie myli tropy, a Fox będzie musiał walczyć nie tylko o swoją karierę w policji, ale też o życie.

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.