Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

Przegląd

super nowa

 

Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

Grudniowa premiera słuchowisk na podstawie fantastycznej prozy Andrzeja Sapkowskiego: Sezon burz i Krew elfów.
Wydawnictwa Fonopolis i super
NOWA oddają w ręce wielbicieli audiobooków dwie   doskonałe superprodukcje dźwiękowe. Projekt graficzny okładki powstał we współpracy ze studiem Platige Image, pod nadzorem artystycznym Tomka Bagińskiego.

 wiedźmin sapkowski

         W nagraniach Krwi elfów i Sezonu burz wzięło udział 153 aktorów m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska,  Joanna Pach-Żbikowska , Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferency, Sławomir Pacek, Tomasz Marzecki, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Sławomir Orzechowski, Henryk Talar, Maciej Musiał. W rolę Koral w Sezonie burz wcieliła się Karolina Gorczyca, która po raz pierwszy stanęła za mikrofonem. „Mimo że nie jest to literatura z obrębu moich zainteresowań, to praca nad słuchowiskiem sprawiła, że jestem zachwycona rysem postaci. Mam wielki podziw dla literatury Sapkowskiego. Koral jest czarodziejką, bardzo silną kobietą, której niejednokrotnie boją się mężczyźni. Jednak w relacji z Wiedźminem wychodzi jej delikatna natura, bardziej kobieca. Przy nim staje się kimś innym. Wiedźmin jest mężczyzną wyjątkowym, fascynującym Koral”.

         W Krwi elfów jedną z głównych postaci żeńskich jest Yennefer grana przez Annę Dereszowską, która o Wiedźminie mówi: „ Wiedźmin to niezwykle pociągająca postać, ten jego dystans, poczucie humoru, siła jaką emanuje jest niebywała. Za to kocha go pewnie Yennefer, za to jakim jest facetem”.

         Ponad 40 sesji nagraniowych każda po około 6 godzin złożyły się na prawie 30 godzin gotowego materiału wypełnionego przede wszystkim barwnymi przygodami Geralta z Rivii, księżniczki Ciri, Jaskra, Yennefer i innych bohaterów uszytych ze słów Mistrza Sapkowskiego.
Reżyserem słuchowisk jest Janusz Kukuła, który dla wydawnictw super
NOWA i Fonopolis zrealizował Trylogię Husycką (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua) i opowiadania wiedźmińskie. O samym Wiedźminie mówi: „Wiedźmin to nauczyciel. Mówi mało, czyni wiele. To właśnie bliskość i zmysłowość sprawiają, że wszyscy chcielibyśmy go poznać. Treścią i sensem jego życia jest walka ze złem. Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego wibruje emocjami, których źródłem są doświadczenia codzienności.

Autorami muzyki jest znany ze współpracy z poprzednich produkcji słuchowisk wydawnictw superNOWA i Fonopolis duet Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz. Muzyka, efekty dźwiękowe oraz narracja Krzysztofa Gosztyły ukształtowały efekt końcowy, czyniąc z tych produkcji coś więcej niż tylko słuchowiska.

Sezon burz – najnowsza powieść fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Akcja osadzona została w świecie wiedźmińskim na krótko przed wydarzeniami z opowiadania „Wiedźmin” pochodzącego z pierwszego tomu zbioru opowiadań Ostatnie życzenie.

Krew elfów pierwsza część pięciotomowej sagi o wiedźminie.

Wiedźmin Geralt i jego wychowanka księżniczka Ciri przybywają do wiedźmińskiej warowni i tam osiadają. Dziewczynka chce zostać wiedźminką. Geralt udziela jej wiedźmińskiego wykształcenia. Ciri uczy się walczyć, radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem. Niespodziewany zwrot akcji uniemożliwia poddanie jej najtrudniejszej Próbie Traw. Pomoc Geralta z Rivii okazuje się zbędna. Przypadkowo odkryty potencjał magiczny zmusza wiedźminów do sprowadzenia Triss Merigold.

„Wiedźmin” Aż śluz ścieka z głośników

 

Wojciech Orliński „Gazeta Wyborcza”

 

Proza mistrza przeniesiona na cyfrowy nośnik nie tylko nic nie traci ze swojego uroku, ale też zyskuje nowy blask. Głównie za sprawą lektorów, którzy udzielają glosu bohaterom.

 Mariusz Grabowski „Polska The Times”

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni!

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.