Ratownictwo taktyczne oraz jego znaczenie w działaniach piechoty

Ratownictwo taktyczne oraz jego znaczenie w działaniach piechoty

Przegląd

„Podstawy ratownictwa taktycznego”

Michał Czerwiński, Paweł Makowiec

 
Podstawy ratownictwa taktycznego
cena: 45 zł
Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ratownictwa taktycznego oraz jego znaczenia w działaniach taktycznych piechoty dla osób niemających na co dzień do czynienia z ratownictwem medycznym.

Oparta została o wytyczne Tactical Combat Casualty Care (TCCC, TC3) oraz o doświadczenia operatorów jednostek specjalnych odpowiedzialnych za działania medyczne w swoich pododdziałach. W pracy wykorzystano również obserwacje i doświadczenia Autorów jako ratowników medycznych oraz instruktorów ratownictwa taktycznego.

Treści zostały zebrane i przedstawione w formie poradnika w sposób umożliwiający osobom pragnącym poznać podstawy ratownictwa taktycznego szybkie przyswojenie niezbędnej wiedzy i umiejętności, co pozwoli wprowadzić je do swoich jednostek jako jeden z podstawowych elementów wyszkolenia.

Celem publikacji jest pomoc w wykształceniu niezbędnych nawyków i umiejętności wśród operatorów i żołnierzy, umożliwiających udzielenie skutecznej pomocy na polu walki, a także ujęcie elementów TCCC w planowaniu działań taktycznych w warunkach działania pododdziałów wojskowych, jak i cywilnych (np. policyjnych).

Partner wydania: obronanarodowa.pl
Książka do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa Difin www.ksiegarnia.difin.pl
Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Difin

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.