„Ben Hur” to obok „Quo vadis” i „Szaty” największa powieść religijna naszych czasów

„Ben Hur” to obok „Quo vadis” i „Szaty” największa powieść religijna naszych czasów

Przegląd

Tytuł:  Ben Hur

Autor: Lewis Wallace

Tłumacz: Andrzej Appel

 ben hur

„Ben Hur” to obok „Quo vadis” i „Szaty” największa powieść religijna naszych czasów. Jej głównym bohaterem jest młody żydowski arystokrata, niesprawiedliwie skazany, wskutek igraszki losu i zdrady rzymskiego przyjaciela, na dożywotnie galery…
Porywająca akcja, pełna scen lirycznych i dramatycznych, stanowi zaledwie jeden z wielu elementów składających się na bogactwo i piękno tego arcydzieła. Wątek miłosny przeplata się tu z politycznym, obrazom poetyckim towarzyszą mistrzowskie opisy realistyczne, humor współistnieje z patosem, żądza ziemskiej potęgi walczy o pierwszeństwo z prawdami ewangelicznymi.
Zdumiewa więc fakt, że „Ben Hur” jest powieścią w Polsce właściwie nieznaną. Dotychczasowe przekłady, bardzo stare i, mimo licznych prób ich  uwspółcześnienia, językowo mało czytelne, są jedynie mniej lub bardziej udanymi adaptacjami oryginalnego tekstu, w dużym stopniu go zubożającymi. Teraz, dzięki nowemu tłumaczeniu obejmującemu wszystkie rozdziały i księgi, legendy egipskie i wiersze, polscy czytelnicy będą mogli po raz pierwszy poznać arcydzieło Wallace’a w pełnym kształcie.

 

Cena detaliczna: 34.90

Numer ISBN: 978-83-7502-487-6

Format: 135 x 208 mm

Stron: 680

Wydanie: I

Oprawa: miękka

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Promic

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.