Zapowiedź Wydawnictwa Czwarta Strona – Toń

Zapowiedź Wydawnictwa Czwarta Strona – Toń

Przegląd

TOŃ

Anya Lipska

Toń

Data premiery: 05/11/2014

Współczesny Londyn. Tamiza wyrzuciła na brzeg ciało młodej dziewczyny. Jedyną wskazówką mogącą pomóc w ustaleniu jej tożsamości jest tatuaż w kształcie serca. Kim jest i dlaczego zginęła?

Janusz Kiszka i Natalie Kershaw ruszają w ślad za mordercą. On – znany wśród londyńskiej Polonii ryzykant, zawadiaka z solidarnościową przeszłością. Ona – młoda i ambitna pani detektyw. I choć pochodzą z dwóch różnych światów, muszą działać wspólnie, żeby dopaść zabójcę.

Morderca czai się tuż za rogiem. Londyn stanie się areną śmiertelnej gry, której stawką będzie ludzkie życie. Czy jednak nie jest za późno, by ocalić kolejną dziewczynę?

Mariusz Czubaj o książce: „Zbrodnia, intryga i najciekawsze: panoramiczna opowieść o Polsce w rasowym angielskim kryminale”

Anya Lipska

Anya Lipska

Anya Lipska urodziła się i wychowała w Anglii. Z wykształcenia jest dziennikarką. Przez wiele lat pracowała w telewizji jako producentka filmów dokumentalnych. Jej mąż Tomasz pochodzi z Łodzi i jest witrażystą. Jako autorka sama podkreśla:  „Dzięki mężowi przeżyłam fascynację historią Polski, szczególnie epoką Solidarności oraz doświadczeniami różnych pokoleń Polaków, którzy mieszkali i pracowali w Anglii. Doszłam więc do wniosku, że środowisko polonijne może stanowić żyzny grunt dla inteligentnej powieści kryminalnej. Chciałam napisać powieść o emocjonujących wątkach, lecz także książkę poruszającą zarówno tematykę historyczną, jak i problemy współczesności”.

Aktualnie  Anya Lipska mieszka we wschodnim Londynie, gdzie żyje największa wspólnota polonijna w Wielkiej Brytanii. Autorka pisze już swoją trzecią powieść poświęconą niezwykłemu duetowi Kiszka i Kershaw.

Val McDermid, autorka bestsellerowych kryminałów, uznała pisarkę za „godną uwagi autorkę kryminałów” a powieść Toń za „świetne przypomnienie o sposobie, w jaki kryminał opisuje świat wokół nas”.

www.czwartastrona.pl

Czwarta strona logo

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.