FC Barcelona – Real Madryt. Wojna światów nominowana do nagrody Sportowa Książka Roku 2014

FC Barcelona – Real Madryt. Wojna światów nominowana do nagrody Sportowa Książka Roku 2014

Przegląd

Thibaut Leplat

FC Barcelona – Real Madryt

Wojna światów

FC Barcelona Real Madryt Wojna światów

Wypełniona relacjami najsłynniejszych zawodników, trenerów, prezesów, dziennikarzy i kibiców pasjonująca i obiektywna opowieść ukazuje fenomen stuletniej rywalizacji i wciąga nas w sam środek niekończącej się wojny światów.

Jak to się zaczęło? Jakie są historyczne przyczyny współzawodnictwa? Dlaczego wzajemna wrogość przechodzi z pokolenia na pokolenie? Co podsyca konflikt dziś?

El Clàsico rozpala emocje milionów widzów, gromadzi na boisku najlepszych piłkarzy świata, ale to coś znacznie więcej niż tylko sportowa rywalizacja FC Barcelony i Realu Madryt – dwóch najbardziej utytułowanych hiszpańskich klubów piłkarskich.

Thibaud Leplat zagląda za kulisy świata, w którym futbol, emocje, polityka i historia łączą się w jedno. Ujawnia historyczne i kulturowe tło pojedynku dwóch gigantów postrzeganych od początku jako reprezentanci swoich regionów: Katalonii i Kastylii. Opisuje walkę drużyn, walkę osobowości – rywalizację Messi-Ronaldo pretendujących do tytułu najlepszego piłkarza świata czy rywalizację trenerską Guardiola-Mourinho. I walkę dwóch nacji zebranych pod sztandarami dwóch najbardziej uwielbianych i najbardziej znienawidzonych drużyn na świecie.

Thibaud Leplat, znany dziennikarz sportowy, jest korespondentem mediów francuskich w Hiszpanii. Współpracuje z „Le Parisien”, „So Foot” i hiszpańskim dziennikiem „Marca”, a także stacjami telewizyjnymi Canal+, TF1 i Eurosport.

W serii Sport AMBER poleca:

football amber zbiorcze

Kategorie: Sport i Turystyka
Tagi: Amber

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.