Wydawnictwo Burda Książki zaprasza wernisaż wystawy „Fotograf w podróży – Przystanek Dakar”

Wydawnictwo Burda Książki zaprasza  wernisaż wystawy „Fotograf w podróży – Przystanek Dakar”

Przegląd

W imieniu Wydawnictwa Burda Książki, Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., właściciela marki LOTTO zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć cenionego fotografa oraz naszego AutoraJacka Boneckiego.
Uroczystość poprowadzi Jarosław Kazberuk, zawodnik, który wielokrotnie dojechał do mety rajdu Dakar. Podczas wernisażu zapraszamy na spotkanie autorskie.
Autor zaprezentuje także fotografie, które nie znalazły się na wystawie. „Fotograf w podróży – Przystanek Dakar” to zbiór wyjątkowych fotografii sportowych, którym nie tylko towarzyszą emocje sportowe, ale też niezwykłe doznania podróżnicze.
Zapraszamy 19 września 2014 o godz. 19.30, „Skwer H.C. Hoovera”, Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa (obok pomnika Mickiewicza). Na miejscu prowadzona będzie sprzedaż książki Jacka Boneckiego „Fotograf w podróży” oraz „Przystanek Dakar” w atrakcyjnej cenie.
Plenerowa wystawa prac artysty jest prezentowana na skwerze H.C. Hoovera od 18 sierpnia do 30 września 2014Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas największego rajdu świata – rajdu Dakar –mojej największej fotograficznej podróży. Co roku mam przyjemność podglądać emocje związane ze sportową rywalizacją, uwieczniać na fotografii przepiękne krajobrazy, które mijamy podróżując przez trzy wyjątkowe kraje Argentynę, Chile, Peru, w tym roku także Boliwię. Dakar dla mnie to nie tylko wydarzenie sportowe, lecz okazja do podglądania tego, co dzieje się wokół rajdu: niezwykli ludzie, tubylcy, odmienne kultury, zwyczaje, emocje. Zachwyca mnogością tematów i wielowątkowością. To naprawdę wyjątkowe wyzwanie fotograficzne. Tym bardziej z niewątpliwą przyjemnością  prezentuję efekty z jakimi udało mi się je zrealizować.  – Jacek Bonecki

Jacek Bonecki :
Część swojej wiedzy, doświadczeń i niezwykłych zdjęć zawarł w dwóch książkach wydanych nakładem wydawnictwa National Geographic: „Fotograf w Podróży” oraz „Przystanek Dakar. Rajd Okiem Fotografa”.

Książka „Fotograf w podróży” jest syntezą poradnika i opowieści o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie. Autor, multiinstrumentalista fotografii, zabiera czytelników w podróż w głąb własnej pasji. Poprzez wyjątkowe fotografie oraz niebanalne opisy pokazuje i przekonuje jednocześnie, że tajemnicą wykonania dobrego zdjęcia nie jest ani posiadanie najdroższego sprzętu, ani fotografowanie w egzotycznych plenerach. Opisane zmagania i przemyślenia, niepozbawione humoru, są zachętą do tego, aby nie bać się położyć w trawie o świcie, by utrwalić najcenniejsze dla każdego emocje tworzenia. To wspaniały podręcznik dla wszystkich osób zafascynowanych fotografią i podglądaniem otaczającej nas rzeczywistości.

„Przystanek Dakar. Rajd okiem fotografa” jest przekazem różniącym się od relacji znanych z mediów. Jego siłą są autentyczne emocje ukryte w wypowiedziach polskich zawodników, którym autor towarzyszy na trasach Rajdu Dakar od lat. Książkę polecają m.in. Etienne Lavigne, Krzysztof Hołowczyc, Jarosław Kazberuk i Rafał Sonik.
Jacek, wyjątkowy świadek tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, pozwala nam w niezwykły sposób odkryć specyficzny „wszechświat” Dakaru, dzięki któremu rajd ten staje się przygodą w rozmiarze XXL – pisze Etienne Lavigne, szef Rajdu Dakar Jacek Bonecki opowiada o zapleczu technicznym przedsięwzięcia, o ludziach drugiego planu, bez których rajd nigdy by się nie odbył, o uczuciach towarzyszących zawodnikom i kibicom, o egzotycznym pięknie natury. Zabiera czytelników w nieprawdopodobną podróż po wspaniałych krajobrazach Ameryki Południowej i pozwala im odczuć unikalną atmosferę tej imponującej motoryzacyjnej imprezy. Jacek Bonecki to swego rodzaju wariat, artysta i człowiek, który od zawsze zaskakiwał mnie swoim sposobem postrzegania otoczenia. Od pierwszych lat, kiedy zobaczyłem jego zdjęcia, byłem zachwycony i twierdziłem zawsze, że są to najlepsze zdjęcia wykonane na Dakarze – pisze Jarosław Kazberuk, kierowca rajdowy i uczestnik Dakaru.„Przystanek Dakar” jest także doskonałym podręcznikiem dla wszystkich podglądających rzeczywistość przez wizjer aparatu fotograficznego. Jacek Bonecki, kontynuując cykl, który rozpoczęła jego pierwsza książka „Fotograf w podróży”, zdradza pasjonatom tajemnice swojego warsztatu i zwraca uwagę na techniczne aspekty fotografii rajdowej.

Książki będzie można zakupić na stoisku przy wernisażu
 
 
Cena detaliczna : 59,90 zł

Książki  można zamówić z 50% rabatem w Dziale Książek. Zamówienia prosimy kierować do Justyny Wieczorek – justyna.wieczorek@burdamedia.pl

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.