Przeczytam.pl czyli nie czytaj kota w worku

Przeczytam.pl czyli nie czytaj kota w worku
Z myślą o tych, którzy nie chcą „czytać kota w worku” Wydawnictwo Zwierciadło stworzyło portal przeczytam.pl  Przeczytam.pl to internetowy klub miłośników dobrej książki. Zapewnia on dostęp do biblioteczki z obszernymi fragmentami wyselekcjonowanych książek w wersji elektronicznej. Pierwsza książka jest już w nim dostępna.
Czy wybierając kolejną książkę dla siebie korzystacie z rekomendacji? Istnieją różne rankingi: „10 książek, które warto przeczytać”, inny to „100 książek, które warto przeczytać przed śmiercią”.
 Wiemy jednak, że ani „przed śmiercią” ani „warto”. Przecież nie jesteśmy tacy sami. Czasem wychodząc z kina po obejrzeniu filmu, którego recenzja Was zachwyciła myślicie „kolejny raz dałem się nabrać”. Jak zatem wybrać dobrą książkę? Jak nie mieć poczucia, że straciliśmy czas i niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze? Po to wymyślono „próbne fragmenty” zwane czasem w środowisku wydawniczym „bookletami”. Na przeczytam.pl pojawiać się będą mega-booklety do pobrania w wersji elektronicznej.
W raporcie z badań na temat czytelnictwa w Polsce (CBOS, grudzień 2013) Polacy uznali czytanie książek za zajęcie najbardziej warte poświęcenia czasu (74%). Miejscem, w którym najczęściej przeglądali, bądź czytali fragmenty książek była księgarnia. Mniej niż 10% wskazań dotyczyło stron internetowych. 76 % Polaków twierdzi, że wybiera książki samodzielnie. Liczy się także głos innych osób: znajomych i rodziny (35%), recenzje innych czytelników (11%) i listy bestsellerów (7%).
Przeczytam.pl daje nam szansę przeczytania więcej, niż w jakiejkolwiek dotychczas widzianej przez nas księgarni internetowej. Jeśli obszerny fragment książki Cię zainteresuje, podpowiemy, gdzie można w internecie najtaniej ją kupić.
Instrukcja skorzystania z portalu przeczytam.pl jest prosta:
Krok 1. Wejdź na stronę www.przeczytam.pl
Krok 2. Zapisz się, by otrzymywać obszerne fragmenty najnowszych i najciekawszych książek.
Resztę pozostaw nam  – wyślemy potwierdzenie bezpłatnej subskrypcji darmowych publikacji, a następnie dostęp do plików PDF, MOBI oraz EPUB z obszernymi fragmentami książki; potem pozostaje cieszyć się z ich lektury….

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.