Pierre Lemaitre Do zobaczenia w zaświatach

Pierre Lemaitre Do zobaczenia w zaświatach

Przegląd

Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013,
określanej często mianem „małego Nobla”

nagroda goncourt 

Epicka opowieść o I wojnie światowej i straconym pokoleniu kombatantów, którzy przeżyli cztery lata wojennego koszmaru! W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Wielkiej Wojny.

Albert i Edouard mieli szczęście, że ocaleli z wojennej zawieruchy, ale szybko zrozumieją, że jako weterani nie będą mieli łatwego życia w nowej Francji. Dla kraju o wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, ocaleni są tylko problemem. Albert – skromny urzędnik, stracił wszystko. Edouard, niegdyś ekscentryczny artysta, potwornie okaleczony stał się wrakiem człowieka. Choć bezbronni i opuszczeni, postanawiają sięgnąć po zemstę – organizują zuchwały przekręt, który wstrząśnie całą Francją.

 DoZobaczeniaWZaSwiatach

Pierre Lemaitre − pisarz i scenarzysta, jest jednym z najpopularniejszych francuskich autorów w Polsce. Do zobaczenia w zaświatach to niecodzienna powieść w dorobku Pierre’a Lemaitre’a, powszechnie uważanego za mistrza francuskiego kryminału. Jego pierwsza tłumaczona na język angielski powieść Alex zdobyła CWA International Dagger nagrodę za najlepszy kryminał roku 2013. Najnowsza – nagrodzona Prix Goncourt – właśnie trafia w ręce polskich czytelników.

albatros wydawnictwo logo

Ekranizację powieści Do zobaczenia w zaświatach planuje nakręcić Albert Dupontel, reżyser i aktor.

Prace nad scenariuszem, którego współautorem jest sam Pierre Lemaitre, już się rozpoczęły.

ebook albatros

Książka dostępna także w formacie e-book!

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.