Debiutancka powieść Kazimierza Kutza

Debiutancka powieść Kazimierza Kutza
Od 11 stycznia ok. godz. 20:50 przez sześć tygodni, na antenie radiowej Trójki będziecie można posłuchać fragmentów debiutanckiej powieści Kazimierza Kutza Piąta strona świata. Fragmenty książki czytają Kazimierz Kutz i Piotr Polk. Muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz. Książka trafi do księgarń 11 lutego.


Debiutancka powieść Kazimierza Kutza.

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.

Kazimierz Kutz pisał swoją debiutancką powieść przez piętnaście lat. Wsłuchując się w lokalne anegdoty i małe rodzinne epopeje, stworzył wielopokoleniową barwną panoramę Śląska. Przedstawia ją we wspomnieniach człowieka próbującego rozwiązać rodzinną tajemnicę z przeszłości. Tak autor, jak jego bohater bezustannie poszukują właściwego języka do zrozumienia zmieniających się czasów – lawirują między polszczyzną i śląską gwarą.

Kutz, który Śląsk ma we krwi, to niezrównany opowiadacz. W serii śmiesznych i strasznych historii portretuje ludzi borykających się z losem, którzy walczą i emigrują, filozofują i biorą życie lekko. Słowem, szukają swojego miejsca na ziemi.

 
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.