„Wilcze przesilenie” już w księgarniach!

„Wilcze przesilenie” już w księgarniach!

Przegląd

„Smakowity koktajl przygód w starym, dobrym stylu i wilkołaczych tajemnic, z domieszką suspensu”. Elizabeth Hand, „The Washington Post”

coverbig

 

Dzisiaj proponuję Państwu historii Daru wilka ciąg dalszy… Wilcze przesilenie już w księgarniach!

Jest zima; chłód i szarość królują na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W kominkach starego domu trzaska ogień – nadchodzi czas Jul. Dla Reubena Goldinga – który otrzymał wilczy dar  – będą to święta niepodobne do innych…

Czas Jul, znany chrześcijanom jako Boże Narodzenie, to pora równie święta dla zwykłych ludzi, jak  dla Ludzi Wilków. Reuben dowiaduje się, że z obchodami pradawnego święta przesilenia zimowego łączą się rytuały, które jego nowi bracia zamierzają odprawiać w zaciszu puszczy.

Niespodziewanie z mroku wyłania się duch – udręczona, milcząca istota budząca współczucie, a przecież zdolna do gorących uczuć. Reuben poddaje się jej magnetyzmowi i podczas gdy w miasteczku trwają gorączkowe, świąteczne przygotowania, poznaje zdumiewający sekret: istnieje świat duchów niepodobnych do Morphenkindów, pamiętających fantastyczne wydarzenia z zamierzchłych czasów i obdarzonych osobliwie mrocznymi, magicznymi mocami…

„Smakowity koktajl przygód w starym, dobrym stylu i wilkołaczych tajemnic, z domieszką suspensu”. Elizabeth Hand, „The Washington Post”

Anne Rice urodziła się i dorastała w Nowym Orleanie, obecnie mieszka w Kalifornii. Jest autorką ponad 30 książek, horrorów, powieści erotycznych i powieści historycznych, w tym wydanych przez REBIS bestsellerowych cykli „Kroniki wampirów”, „Nowe opowieści o wampirach”, „Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair”.

Jej debiutancka powieść Wywiad z wampirem wydana w 1976 r. jest jedną z najpopularniejszych książek wszech czasów, równie kultowy status osiągnęła jej ekranizacja z 1994 r. z Bradem Pittem, Tomem Cruise’em, Kirsten Dunst i Antoniem Banderasem.

 

W 2015 roku planujemy wydać najnowszą powieść Rice z cyklu „Kroniki wampirów” oraz zaprosić autorkę do Polski.

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.