Niesamowite reportaże z ekscytujących podróży Olgi Morawskiej poleca Wydawnictwo Burda Książki

Niesamowite reportaże z ekscytujących podróży Olgi Morawskiej poleca Wydawnictwo Burda Książki

To seria książek o podróżach i subiektywnych doświadczeniach autorki, prezentująca świeże spojrzenie na odwiedzane przez nią kraje. Olga Morawska pokazuje miejsca ważne w jej życiu. Poza opisami przygód, są tu także informacje o kraju, miastach, historii, sławnych ludziach, smacznych potrawach oraz zabawnych, i nie tylko, nawykach mieszkańców.

 
Najwyższe góry świata, przejażdżki na słoniach, dowody na istnienie yeti – to tylko niektóre z przygód przeżytych podczas „Wakacji w Nepalu”.
 
„Wakacje w Nepalu” to kolejna książka Olgi Morawskiej z serii „Małe wielkie podróże”. W swoich książkach autorka opisuje przede wszystkim miejsca ważne dla niej z osobistego punktu widzenia. Ponownie odwiedza kraje już kiedyś przez nią poznane. Przytacza przygody, które kiedyś miały miejsce – w tych bliższych oraz dalszych krainach. Czasem są to zabawne anegdoty, innym razem dramatyczne zdarzenia. W najnowszej książce Olga Morawska opowiada czytelnikom o Nepalu. Nie jest to jednak typowa opowieść o kraju – jego zabytkach, historii, potrawach czy atrakcjach, ale jest to opowieść przepełniona osobistymi wspomnieniami i przeżyciami związanymi z tym krajem.

To opowieść o tym, co przeżyłam i co zobaczyłam w Danii oraz dlaczego warto tam pojechać.

 

Jestem człowiekiem w podróży, który z polskiej perspektywy patrzy
na Danię, Duńczyków i ich mały wielki świat! Oprócz subiektywnego wyboru
tego, co w Danii warto zobaczyć, co zjeść, a co z pewnością można sobie
podarować, staram się przybliżyć czytelnikowi historię i kulturę  tego
kraju. Dowiecie się, jaka atmosfera panuje na festiwalu rockowym w
Roskilde, czemu warto pojechać na Wyspy Owcze, co można robić na
Grenlandii i jakie duńskie jedzenie lubi Czesław Mozil. Dania jest tuż
za rogiem. Naprawdę warto!
 

Jest to opowieść o Kanadzie, którą miałam szczęście poznać dzięki grupie moich przyjaciół. Gdyby nie oni, nie zobaczyłabym tylu ciekawych miejsc i nie poznałabym tylu inspirujących historii.
Oprócz przedstawienia subiektywnego wyboru tego, co w Kanadzie koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty można uprawiać, staram się także opowiedzieć o podboju Kanady przez Europejczyków i o trudnych relacjach z Indianami.
Z książki można się również dowiedzieć,  gdzie są najlepsze stoki narciarskie, jak smakuje fondue w Quebecu, gdzie odbywa się największy festiwal jazzowy i czy Kanada naprawdę pachnie żywicą.
Kanada jest na wyciągnięcie ręki. Warto się odważyć i tam pojechać.

Jest to opowieść o kraju, w którym miałam szczęście mieszkać przez kilka miesięcy.
Oprócz zaprezentowania subiektywnego wyboru tego, co w RPA koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty uprawiać, starałam się także opowiedzieć o trudnej historii tego jakże ciekawego państwa.
Książka mówi również o tym, jakie zwierzęta wchodzą w skład tak zwanej afrykańskiej “wielkiej piątki”, gdzie można nurkować z żarłaczami białymi, a gdzie oglądać wieloryby, dlaczego pustynie są tak urzekające oraz czy w południowej Afryce można w jeden dzień zostać znawcą win.
Republika Południowej Afryki jest na wyciągnięcie ręki. Warto się odważyć i tam pojechać.

Jest to opowieść o Norwegii,  kraju, który odkrywałam wiele razy i na kilka sposobów – z przyjaciółmi, z dziećmi, sama. Oprócz zaprezentowania subiektywnego wyboru tego, co w Norwegii koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty można uprawiać, starałam się także opowiedzieć o historii i kulturze tego kraju.
Lektura książki pozwoli czytelnikom dowiedzieć się, dlaczego Pokojowa Nagroda Nobla jako jedyna z noblowskich nagród przyznawana jest w Norwegii, czy wyprawa na Spitsbergen to trudne wyzwanie logistyczne, czy wszyscy Norwegowie uprawiają narciarstwo biegowe i czy naprawdę jest tam cały czas zimno i mokro
.

Norwegia znajduje się na wyciągnięcie ręki. Warto się tam wybrać.

Olga Morawska przedstawia osobistą książkę o Szkocji, którą zwiedziła na piechotę, autostopem, pociągiem, a także samochodem. Autorka podróżowała razem ze swoimi dwoma synami.

Oprócz subiektywnego wyboru tego, co w Szkocji koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty można uprawiać, Olga Morawska opowiada o fascynującej historii tego kraju oraz o zamkach, klanach i szkockich terierach. A także o tym, czy potwór z Loch Ness istnieje, o festiwalu teatrów ulicznych w Edynburgu i o szkockiej whisky.

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.