Wydawnictwo Jaguar poleca książkę „Morze spokoju”

Wydawnictwo Jaguar poleca książkę „Morze spokoju”
MORGAN MATSON
LATO DRUGIEJ SZANSY

Second Chance Summer
TŁUM.: Małgorzata Kaczarowska
Stron: 416
ISBN: 978-83-7686-238-5
CENA: 37,90
Data premiery: 14.05.2014

Taylor Edwards ma nieprawdopodobnie utalentowane rodzeństwo i dobrze ugruntowane przekonanie, że sama niczym się nie wyróżnia spośród rówieśników. No, może poza tym, że nienawidzi konfrontacji i ucieka, ilekroć na horyzoncie  pojawiaja się jakiekolwiek kłopoty.
Kiedy okazuje się, ze ojciec Taylor jest ciężko chory, rodzina podejmuje decyzję, że wszyscy razem spędzą lato w domku nad jeziorem, z którym wiąże się wiele dobrych wspomnień.
Po raz ostatni Taylor była tam w wieku dwunastu lat i jest to ostatnie miejsce, do którego chciałaby wrócić. Wakacje  w tym miejscu oznaczają konieczność zmierzenia się z przeszłością – z Lucy, niegdyś najlepszą przyjaciółką oraz Henrym, jej pierwszą wielką miłością.
Mija trochę czasu i do Taylor dociera, że powrót nad jezioro daje jej szansę na naprawienie tego, co kiedyś popsuła, odzyskanie ludzi, na których jej zależy, i pożegnanie z tymi, których niebawem zabraknie.

„Uwaga! Warto zaopatrzyć się w chusteczki!”
 The Boston Globe

„Piękna i zarazem prawdziwa książka o rodzinie, miłości i bólu związanym z utratą kogoś bliskiego.” – Publishers Weekly
„Wzruszająca, poruszająca, świetnie napisana książka.”
VOYA

„Słodko-gorzka, wzruszająca opowieść o rodzinnych więzach, wartości prawdziwej przyjaźni i miłości, która pozwala człowiekowi pozostać przy ukochanej osobie aż do końca.”
Booklist 
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.